XXX. ročník Slavností solné Zlaté stezky

lokalita: Prachatice

24. 6. 2022 — 25. 6. 2022

Každoročně je historie a rozkvět města ze 14. – 16. století připomínána na Slavnostech solné Zlaté stezky, kde je v posledním týdnu měsíce června ukázkami dobových řemesel, kulturními programy, trhy a průvody v historických kostýmech přiblížena sláva města.

 

Historický program bude probíhat v areálu na Parkáně.
Těšit se můžete např. na Fedrfechtýře, kejklíře Jeníčka, historickou taneční skupinu Fioretto, partnerská města, prachatické soubory Libíňáček a Cink a řadu dalších. 

Velkénáměstí pak bude patřit současnosti.
Vystoupí Jiří Zonyga s kapelou, Olga Lounová, kapela Trautenberk, kapela Second Hand Kabát Revival, Tereza Kerndlová, Lipo, Woldsticks & The Brass Band, Pekař a Kristián Šebek s programem „Pocta Karlu Gottovi“. Ale i praporečníci z Terra del Sole nebo francouzská pochodová kapela Batterie fanfare  L´indépendante z francouzského města Pont-du-Château. 

Připravena bude opět i Pivovarská zahrada
Pro všechny milovníky dechovky. Těšit se můžete na Doubravanku, Babouky, Šumavskou osmičku a řadu dalších. 

Hospicový park pak bude rezervován našim nejmenším návštěvníkům. Program pro ně připravuje Dům dětí a mládeže Prachatice a KreBul o.p.s.. 

Nově pak bude do programu zařazena také Poštovní ulice.
Zde se během sobotního odpoledne můžete těšit na mistra kata, zbrojnoše, stánek se sedlářem nebo hrnčířem, mistra kováře s otevřenou výhní, mistra pregéře a další. 

Celé slavnosti odstartuje kostýmovaný průvod v pátek v 17:00 hodin. V sobotu bude průvod startovat v 10:00 u prachatického Gymnázia. Půjčování kostýmů bude probíhat v úterý 21.6. v čase 12:00 – 17:00 hodin na adrese Horní 170.

 

Vstupné na oba dny:

Vstupenky budou v prodeji od 30. května na Infocentru. Platba pouze v hotovosti.

v předprodeji - 150,- Kč / na místě - 200,- Kč; děti 11 až 15 let, ZTP a 65+ - 80,- Kč;

děti do 10 let včetně - zdarma