Mých 15 let na Windy

lokalita: Černá v Pošumaví

1. 6. 2022 — 25. 5. 2022

Před 15 lety jsem byl pozván, abych na pláži v Černé v Pošumaví udělal barmanskou show a míchal cocktaily na firemní akci firmy O´Neil. Jelikož jsme s mou ženou vyrazili na toto místo o den dříve, hledali jsme za tmy pláž, která se nenacházela ani na mapě, ani v navigaci. Po dlouhém hledání tohoto místa jsme nakonec ulehli kdesi v písku v doprovodu mírného vánku a šplouchání vln.

Ráno jsme se probudili 20 metrů od Lipenského jezera na místě, kde jsme již 15 let zůstali.

První rok jsme na pláži postavili malý „altánek“ z OBI o rozměru 3x3 metry, pod něj jsme dali mobilní bar, jednu ledničku a kávovar, 4 okrasné květiny v květináčích, pět slunečníků a deset polštářů. Začali jsme takto na pláži míchat drinky, hrát muziku a pořádat malé kulturní a sportovní akce. Místo mělo už tehdy jedinečnou atmosféru a nám se splnil sen, pracovat, trávit volný čas a spát celé léto v písku.

Prvních pár let tvořili naši klientelu hlavně kamarádi, surfaři a jachtaři + občas někdo z okolí. Naším cílem bylo od začátku postupně vybudovat místo, kde se všichni budou cítit dobře a zcela jinak než je v ČR běžné. Windy Point prošel po malých částech velkými proměnami jak designu, tak celého konceptu. Dnes se považujeme za „kulturní – sportovní – gastronomické“ centrum Lipenska a snažíme se, aby naše pláž neztratila skvělou atmosféru, kterou měla od samého počátku, i když našich hostů výrazně přibylo. Tím spíše usilujeme o to, aby Windy Point zůstal skvělým místem pro všechny.

Letos tedy slavíme 15. výročí a budeme jej slavit celé léto. Program je opět nabitý a už brzy se dozvíte, jaké překvapení pro vás tento rok chystáme.

Jsme šťastní, že se můžeme s respektem a nadšením starat o jednu z nejhezčích pláží v ČR.

Buďte vítáni!