DAN BÁRTA a Rozhlasový Big Band Gustava Broma

lokalita: Vyšší Brod

8. 7. 2022, 1831

Sezonu kulturní ale i vodáckou zahájí velký koncert kapely No Name. Tu není třeba představovat. Show to bude veliká. Jako předskokani se představí kluci z kapely Botox. Je to poprocková kapela, která si již své diváky našla, CD jim pokřtila nedávno sama Jiřina Bohdalová a kluci jedou jak jednotlivé koncerty, tak turné. A jedno také na vodě – jmenuje se Vltava tour a zahrají tam ve společnosti dalších kapel. 
Showmani z No Name se předvedou ve čtvrtek 7.7. v klášterní zahradě cisterciáckého opatství. Následovat budou koncerty Jihočeské filharmonie např. s Danem Bártou, Nezmary, Ondrou Rumlem či Markétou Irglovou. ,,Bude to takový menší hudební festival, který spojí žánry a těšíme se, že i posluchače. Ti budou určitě spokojeni, protože každý si v nabídce koncertů může najít to své“ popisuje Dita Kaiserová, vedoucí odboru kultury. Vstupenky si mohou návštěvníci zakoupit prostřednictvím CB systému za ceny téměř lidové, pohybují se od 250 do 490Kč. 
Majitelé vodáckých půjčoven jsou již také připraveni na nápor vodychtivýchdovolenkářů. Všechny lodě a rafty jsou na svých místech, personál také…vodácká sezona může začít!      
Kulturní léto Ve Vyšším brodě skončí s letními prázdninami. 20. srpna se uskuteční Svatobartolomějská pouť. Je to jednodenní akce pro všechny, kteří mají rádi řemesla, dobré jídlo a pití, rádi si poslechnou hudbu a zatancují si. Na programu jsou koncerty dechovky, jazzu, popu a večer roztančí celé náměstí rockové kapely. Přes den pobaví děti i dospělé žongléři a cirkusáci všeho druhu. Chybět nebudou tradiční lákadla pro děti jako je třeba malování na obličej.