Přidat do programu

Bartolomějské posvícení 2022, Milevsko

Termín konání

25. 8. 2022 — 28. 8. 2022

Místo konání

DK Milevsko, Bažantnice, Milevský klášter

Bartolomějské posvícení proběhne tradičně v parku Bažantnice.

Těšit se můžete na nabitý program, ve kterém bude pro každého návštěvníka něco zajímavého.

Oblíbené slavnosti se uskuteční poslední srpnový víkend.

Zahájení proběhne ve čtvrtek v bazilice Milevského kláštera od 18 hodin koncertem pod taktovkou dirigenta Jaroslava Vodňanského, Dvořákova komorního orchestru Praha a sólistek sester Tesařových.

Pátek bude tradičně ve znamení rocku - těšit se můžete na kapely Brixtn, Fusky Dus, Hamr a milevské Fantomáky.

Sobota bude nabitá - těšit se můžete na Toulava fest, Myslivecké slavnosti, kapely Fast Food Orchestra, We Are Domi, Pokáč, Ticho de pre cupé band, V4KA, Milevský dětský sbor, kapelu Prvoci, folklorní soubor Kovářovan nebo Jaromíra Kašpara. Nebude chybět ani vyhlášení soutěže Svazku obcí města Milevska Malovaný venkov. Připravena bude i dětská scéna, kde dopoledne proběhne pohádka, připraven bude skákací hrad, návštěvníci si budou moci vyzkoušet florbal, moderní gymnastiku, aerobik i házenou, své aktivity představí Dům dětí a mládeže Milevsko a své kvízy a nafukovací atrakci Pračka předvede Elektrowin. V rámci Toulava festu se postupně představí města spadající do této turistické oblasti, těšit se můžete i na jarmark prodejců. Muzeum milevských maškar chystá dětskou dílničku, fotokoutek a nebudou chybět ani živé masky, které po celý den budou po areálu chodit.

Neděle proběhne v amfiteátru DK Milevsko a bude tradičně v lidovém tónu. Těšit se můžete na kapelu Kovačka, Bohemia a slovenskou dechovku Skaličané. Taktéž se uskuteční soutěž O posvícenský koláč, jejímž sponzorem je Jednota SD Milevsko. Celé slavnosti ukončí koncertem Pocta divadlu Semafor táborský orchestr Swing Band.

Po celém městě bude také probíhat celá řada doprovodných akcí - např. Okresní výstava zvířat, mnoho výstav (DK Milevsko, Galerie M, Muzeum milevkých maškar, Městská knihovna, Milevské muzeum), také se můžete vydat na Poutní stezku, soutěžit v Posvícenském turnaji deskových her a nebo navštívit Den otevřených dvěří s možností si zastřílet v milevské střelnici.

VSTUPNÉ 

  • čtvrtek předprodej 80 Kč, na místě 100 Kč
  • pátek-neděle (pemanentka) předprodej 60 Kč, na místě 80 Kč
  • neděle předprodej 30 Kč, na místě 40 Kč
  • vstupné neplatí děti do 12 let a ZTP

KOMPLETNÍ PROGRAM NALEZNETE NA WWW.MILEVSKEM.CZ

Bartolomějské posvícení 2022, Milevsko

Zpět