Food festival Jíme Jih v klášteře v ČB

lokalita: České Budějovice

24. 9. 2022, 1100 — 1600

Spolek Jíme Jih přiváží letos poprvé do Českých Budějovic street foodový festival, který tu dosud chyběl. Akce se bude konat v sobotu 24. září a bude plynule navazovat na farmářské trhy na Piaristickém náměstí. Bude stačit projít branou do kláštera.

První ročník food festivalu Jíme Jih v klášteře jsme zaměřili na dvě stěžejní suroviny. V hlavní roli budou jihočeské sýry, ať už to budou kravské, kozí nebo třeba ovčí... jižní Čechy mají co
nabídnout a mini mlékáren a výrobců mléčných produktů je tu plno! Představíme vám je, budete moci ochutnat jejich produkty přímo na místě i koupit domů.

Restaurace spolku budou na místě vařit teplá jídla, do kterých právě tyto suroviny zakomponují. 

Druhou jihočeskou surovinou, kterou chceme letos představit je jablečný cider. I když se to nezdá, i těch je v kraji více a každý výrobce je zajímavý. Myslíme si navíc, že kombinace ciderů a sýrů je dokonalá.

No, přijďte se přesvědčit sami.

Za symbolické vstupné budete moci na stáncích ochutnat zdarma, nakoupit si zásoby domů přímo od zdroje a hlavně se dobře najíst. Nebude chybět ani sladký bar, káva a další nápoje. Ve spolupráci s Kabinetem CB budeme servírovat všechna jídla na porcelán a pití do skla, abychom eliminovali zbytečný jednorázový odpad. K příjemné atmosféře nebude chybět ani živá hudba. Bude to den jako korálek (i v případě nepřízně počasí).
Akce je spolufinancována z grantu města České Budějovice.