Otáčivé hlediště Český Krumlov

lokalita: Český Krumlov

2. 6. 2023 — 10. 9. 2023

Činohru, muzikál či balet – především však výjimečný zážitek z představení konaného za letní noci v divadle s nejvyšším stropem na světě nabízí malým i velkým divákům Otáčivé hlediště.

Inscenace světově proslulých autorů se odehrávají v nádherných přírodních kulisách zámecké zahrady. Výběr repertoáru, režijní pojetí, herecké výkony a originální zahradní scenérie uchvátí každého diváka.

Všechna představení jsou opatřena titulky v němčině a angličtině a jsou vhodná i pro sluchově postižené návštěvníky. Na pokladně Otáčivého hlediště je k zapůjčení 50 tabletů s možností využití titulkovacího softwaru.

Program 2023

2. – 18. 6. 2023
Dracula
Horor na točně! Činoherní inscenace od autorského tandemu Martin Glaser a Olga Šubrtová, kteří pro Otáčivé hlediště napsali divácké hity jako Tři mušketýři, Robin Hood, Ženy Jindřicha VIII. nebo Dekameron. Detail inscenace, termíny, vstupenky →


27. 6. – 12. 7. 2023
Muž dvojhvězdy
Příběh poetický, plný kouzel a divadelních zázraků. Tajemný muž, zázračně kráčející vzduchem, nás vybízí, abychom se nikdy nevzdávali svých tužeb a snů, protože pak už bychom nežili.
Detail inscenace, termíny, vstupenky →


22. – 30. 7. 2023 a 30. 8. – 10. 9. 2023
Úplně celá česká historie
Kompletní průvodce dějinami našich předků v Čechách i v Moravě pro celou rodinu. Budete se bavit, budete se smát a vaše děti budou díky téhle inscenaci historii milovat.
Detail inscenace, termíny, vstupenky →


19. – 30. 7. 2023 a 30. 8. – 10. 9. 2023
Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) 
Česká komedie o záletném králi Jindřichovi, jeho šesti ženách, zrádném rádci a královu dvojníkovi, který způsobil neuvěřitelné věci.
Detail inscenace, termíny, vstupenky →


5. – 13. 8. 2023
Egon Schiele - Autoportrét (premiéra)
Taneční projekt kombinující zvuk, světlo, scénu, pohyb, který pro Otáčivé hlediště připravují J. Kodet, SKUTR - L. Trpišovský, M. Kukučka. Mladý muž v dlouhých tmavých kalhotách, ruce v kapsách, košile, kravata, lakovky, podmračený výraz, zježené vlasy, výrazné oči, nahrbený…
Detail inscenace, termíny, vstupenky →


17. 8. – 27. 8. 2023
Mesiáš
Velkolepé scénické zpracování nejslavnějšího oratoria všech dob Vás přenese doprostřed zahradní slavnosti, kde v magické atmosféře šerosvitu ožije strhující biblický příběh o Ježíši Kristovi. A pokud znáte slavný sbor „Hallelujah“, vězte, že je jen jedním z mnoha úchvatných čísel, jimiž toto geniální hudební dílo oplývá.
Detail inscenace, termíny, vstupenky →

Program Otáčivého hlediště 2. června - 10. září 2023 →