Svatováclavské slavnosti Český Krumlov

lokalita: Český Krumlov

Poslední zářijový víkend se v Českém Krumlově nese v duchu oslav přicházejícího podzimu. Město se stává dějištěm Svatováclavských slavností a Mezinárodního folklórního festivalu - slavností plných hudby, tance, piva, vína a dobrého jídla.

Tradiční podzimní slavnosti v Českém Krumlově nabízejí vedle kulturních i bohaté gastronomické zážitky. Oslavy na počest sv. Václava, patrona české země, ale i všech pivovarníků a vinařů provází spousta dobrého jídla, pití, zábavy a kulturních představení. Tance, hudby, piva, vína, medoviny a spousty kulinářských skvostů si tak užijete dosyta.

Příjemnou atmosféru slavností dotváří svatováclavský jarmark a přehlídka folklórních souborů, které se v rámci Mezinárodního folklórního festivalu představí hned na několika místech po celém historickém centru a svými vystoupeními roztančí nejednoho diváka.

Během Svatováclavských slavností nechybí ani tradiční setkání Václavů a Václavek a slavností koncert se závěrečným zpěvem chorálu Svatý Václave. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak Svatováclavský večer otevřených muzeí a galerií s doprovodným programem.

Program 2023 v přípravě