Výstava V proměnách času

lokalita: Třeboň

17. 2. — 26. 3.

Znovuotevření výstavy V proměnách času – Třeboň na historických fotografiích a pohledech

V druhé polovině února Galerie 105 znovuotevírá výstavu V proměnách času, na které jsou prezentovány historické fotografie a pohlednice Třeboně. Výstava byla zahájena na sklonku loňského roku a skončila v prvním lednovém týdnu, protože nás ale velmi potěšil velký zájem ze strany veřejnosti, rozhodli jsme se ji doplnit a rozšířit nejen o nové fotografie, ale také o kvíz určený všem návštěvníkům. 

Kromě historických fotografií a pohlednic Třeboně ze sbírek Spolku přátel Třeboně, Státního oblastního archivu a sběratele Jana Fanty, které dokládají, jak kdysi vypadaly jednotlivé ulice starého města, zámek, klášter či domy na předměstí, se můžete těšit na téměř 70 nových fotografií, za jejichž vznikem stojí většinou proslulý třeboňský ateliér Bronislava Kocipińského. Přijďte se podívat, jak se mu podařilo zachytit slavnostní okamžiky i každodenní život ve městě. Na nově vystavených fotografiích můžete nahlédnout do výkladních skříní dnes už neexistujících třeboňských obchodů, ale třeba také do místních jeslí a škol, anebo si připomenout, jak kdysi vypadaly trhy na náměstí.

Výstava bude otevřená od 17. února do 26. března. V pátek 24. března v 17.00 bychom vás rádi pozvali na přednáškou PhDr. Jiřiny Psíkové Příběhy třeboňských parků, která se uskuteční v Galerii 105.

 

Otevírací doba výstavy: 
pátek–neděle: 13.00–16.00

Vstupné dobrovolné.