11. ČEZ Czech New Energies Rallye

lokalita: Český Krumlov

23. 3. — 25. 3.

11. ročník průkopnické soutěže v rallye pravidelnosti vozů s alternativními druhy pohonu

Závod, jehož historie se začala psát v roce 2012, kdy byl součástí doprovodného programu 40. ročníku Rallye Český Krumlov, je dnes už stálicí v kalendáři světového poháru elektromobilů pod hlavičkou Mezinárodní automobilové federace. Letos se jede již pojedenácté a je třetím podnikem mezinárodního seriálu FIA ecoRally Cup 2023.

Stejně jako v loňském roce je titulárním partnerem 11. ročníku Czech New Energies Rallye Skupina ČEZ a místem slavnostního startu Jaderná elektrárna Temelín. První posádka vyrazí na téměř 500 kilometrů dlouhou trať od zámečku Vysoký Hrádek směrem do Českého Krumlova v pátek 24. března ve 13 hodin. Po nabíjení na parkovišti P2 Pod poštou a večeři v centru města čeká účastníky atraktivní noční etapa.

Sobotní trasa zavede elektromobilisty na Lipensko, aby se po obědové pauze v Hotel Resortu Relax vrátili do cíle na krumlovském náměstí Svornosti. Tam v rámci soutěže proběhne odpolední akce organizovaná ve spolupráci s Městem Český Krumlov, zaměřená na moderní technologie. Jihočeská ecorallye vyvrcholí vyhlášením vítězů v reprezentativních prostorách Prelatury.

Další informace k 11. ČEZ Czech New Energies Rallye jsou průběžně zveřejňovány na webových stránkách www.cner.cz. Zájemci o účast zde nalezou jak propozice soutěže, tak i elektronickou přihlášku (uzávěrka: 13. 3. 2023 ve 23:59).