Kam vyrazit o Velikonocích na Třeboňsku

lokalita: Třeboň

7. 4. — 10. 4.

Prodloužený velikonoční víkend láká k výletům a my vám přinášíme tipy co nevynechat při vašem pobytu na Třeboňsku.

 Ochutnejte velikonoční menu místních podniků

Kde se ubytovat o velikonočním prodlouženém víkendu

Velikonoční hrkání v Třeboni

 

Dům Štěpánka Netolického 

Výstava „Pohádkový svět“ Jindry Čapka Vás zavede do prostředí fantazie plného pohádkových příběhů a kouzelných krajin do kterých vstupují nadpřirozené postavy a jejich kamarádi lidé, děti i zvířátka. Na své si přijdou děti, neboť k výstavě bude připraveno i několik hravých karet. Pomocí nich budou děti objevovat detaily ilustrací a mohou si vytvořit i vlastní pohádkovou postavu.

 

Dům přírody Třeboňska

Návštěvnické středisko chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Třeboňsko poskytuje informace o přírodě, naučných stezkách a turistických zajímavostech zdejší krajiny. Ve stálé expozici s názvem Krajina a lidé můžete nahlédnout do historie přírody a krajiny Třeboňska a vyzkoušet zábavně-naučné aktivity pro malé i velké.

 

Věž staré radnice

Nejkrásnější vyhlídky do zelené a modré krajiny a Třeboň jako na dlani nám ze svého ochozu nabídne 31 m vysoká čtyřboká radniční věž. Je symbolem a dominantou města už po staletí. Radniční věž je celoročně přístupná veřejnosti, prohlídky zajišťuje Turistické informační centrum města Třeboně a mimo hlavní sezonu zakoupíte vstupenky přímo v informačním centru. 

 

Zámecká lékárna Třeboň

Kulturně historický prostor s prohlídkovými okruhy, výstavami, koncerty, divadly. Doporučujeme zejména interaktivní výstavu Sládkovna. Sládkovna kočovná herna je vtipná, interaktivní herna s velkou dávkou nostalgie pro malé i velké, kteří u nás omládnou rychlostí blesku. Herní prvky s nostalgií "Rozmarného léta" jsou určeny pro děti od 5ti let. 

 

Státní zámek Třeboň s výstavou Amarylis

Jarní výstava květin AMARYLIS se uskuteční ve velikonočních dnech pátek 7. dubna - neděle 16. dubna na trase A (Rožmberské renesanční interiéry).

 

Výstava LEGO pod zámkem

Ojedinělá a unikátní výstava LEGA soukromého nadšence, sběratele a stavitele v zámecké galerii.

 

Schwarzenberská hrobka

Hrobka knížecího rodu Schwarzenbergů, hlubocko-krumlovské primogenitury,  je impozantní a skvostnou stavbou z 19. století, která přitom působí, jako by zde stála téměř tisíc let. Najdete ji uprostřed anglického parku nedaleko historického centra Třeboně.

 

Wellness centrum a Třeboňský saunový svět / Lázně Aurora

Wellness centrum v lázeňském domu Aurora nadchne návštěvníky všech věkových kategorií. Vnitřní bazény nabízí plavecký 25 m dlouhý bazén s mírně slanou vodou, dětské brouzdaliště, vodní atrakce vč. tobogánu a parní lázeň. Saunový svět ukrývá několik typů saun, zážitkové sprchy, Kneippův chodník, ledovou studni či solnou parní lázeň.

 

Velikonoční zábava ve Dvorech nad Lužnicí