Májový piknik s pohádkou

Májový piknik s pohádkou

lokalita: Malovice

6. 5., 1400 — 0000

Švestkový Dvůr Vás srdečně zve na posezení na malovické návsi s kulturním programem, chuťovkami k jídlu a pití a akordeonem pro děti i dospělé. Během Májového pikniku v Malovicích si budete moci s celou rodinou vyzkoušet zahrát loutková představení či se ponořit do výtvarné dílny pod vedením lektorů z organizace Víc z Netolic. Od 16 hodin pak Švestkový Dvůr uvede loutkovou pohádku Divadla Cylindr s názvem Jmenuji se Orel. Přijďte se seznámit s příběhem slepice z jednoho jihočeského dvorku, která je dost jiná než ostatní.

14:00 Malovická náves – program pro celou rodinu s chuťovkami k jídlu a pití

Loutka + hřiště = Loutkoviště. Loutkové hřiště. Pět originálních samostojných konstrukcí pro loutkové divadlo s různými kulisami a sadou loutek určených do veřejného prostoru otevřených ke hře a rozvíjení fantazie celé rodiny. Připomínka barokní tradice loutkových divadel, a zároveň nová forma interakce, prostor pro zábavu. Otevřená hra pro všechny děti s fantazií i rodiče bez ní. A navíc výtvarná dílna pod vedením lektorů z organizace Víc z Netolic pro děti i rodiče.

16:00 Švestkový Dvůr – Jmenuji se Orel/Divadlo Cylindr – loutková pohádka pro děti od 5 let

Pohádkový muzikál z jihočeského dvorku. Příběh slepice, která se nebála roztáhnout křídla a předvést let orla, byť jej nikdy v životě neviděla. Na jednom jihočeském dvorku bydlí slepice, která je dost jiná než ostatní. Vůbec netráví čas v hejnu s ostatními slepicemi, místo toho se kamarádí s kocourem, netopýrem, labutí a bobrem. Potuluje se s nimi po okolí a bloumá o životě. Nemá moc peří, zato má ale velkou dávku odvahy.
Představení podle stejnojmenné knihy autorky Romi Grey.
Délka představení: 60 minut (bez přestávky)

Prodej vstupenek na místě před představením - vstupné je dobrovolné. Změna programu vyhrazena.