Koncerty v rámci interpretačních kurzů v Českém Krumlově

lokalita: Český Krumlov

17. 7., 1900 — 22. 7., 0000

5 koncertů v rámci 6. ročníku Letních interpretačních kurzů v Českém Krumlově

Pražský hudební institut pořádá již šestý ročník Interpretačních kurzů v oboru violoncello, housle, klavír a zpěv. Institut oslovil ke spolupráci opět vynikající interprety a pedagogy, v oboru housle Marii Kocián Mátlovou, v oboru violoncello Martina Škampu a v oboru klavír Petera Toperczera a Marka Kozáka, pěvecko interpretační vedení Ahmad Hedar. Kurzy proběhnou v termínu od 16. 7. do 23. 7. 2023 v nádherném prostředí Českého Krumlova a v nejstarší Základní umělecké škole v ČR.

Kurzy zahrnují lekce každý den pobytu s pedagogem a ve spolupráci s klavíristou Stanislavem Boguniou a Jakubem Škampou (klavírní doprovod houslistů a cellistů), možnost komorní hry pod vedením lektorů a závěrečné koncerty účastníků na konci kurzů.

V rámci kurzů se koná pět koncertních vystoupení, na které je zvána veřejnost:

 • 17. 7. -  Zahajovací koncert lektorů Letních interpretačních kurzů
  Koncert v podání houslistky Marie Kocián Mátlové, violoncellisty Martina Škampy, klavíristy Marka Kozáka a pěvce Ahmada Hedara. Klavírního doprovodu se zhostí Stanislav Bogunia a Jakub Škampa. Na koncertě zazní díla B. Martinů, R. Schumanna, R. Wagnera, S. Rachmaninova, J. Brahmse, A. Dvořáka a D. Šostakoviče.
  Kdy: od 19.00
  Kde: v Jezuitském sále v Hotelu Růže
  Vstupné: základní vstupné 200,-Kč; zvýhodněné vstupné 100,-Kč (studenti, senioři, ZTP, děti) - zakoupíte online a v infocentru města Český Krumlov
   
 • 19. 7. - Koncert skladatelských velikánů
  Koncert v podání houslistky Marie Kocián Mátlové, sopranistky Terezy Mátlové, violoncellisty Martina Škampy a klavíristy Denise Stefanova. Klavírní spolupráce se zhostí Stanislav Bogunia, Jakub Škampa a Ahmad Hedar. Na koncertě zazní díla W. A. Mozarta, L. van Beethovena, G. Pucciniho, J. Brahmse a E. Griega. 
  Kdy: od 19.00
  Kde: v Jezuitském sále Hotelu Růže
  Vstupné: základní vstupné 200,-Kč; zvýhodněné vstupné 100,-Kč (studenti, senioři, ZTP, děti) - zakoupíte online  a v infocentru města Český Krumlov
   
 • 20. 7. - Koncert účastníků Letních interpretačních kurzů
  Kdy: od 19.00
  Kde: ve Sloupovém sále Studijního centru
   
 • 21. 7. - Koncert účastníků Letních interpretačních kurzů
  Kdy: od 19.00
  Kde: v Jezuitském sále Hotelu Růže
   
 • 22. 7. - Koncert účastníků Letních interpretačních kurzů
  Kdy: od 18.00
  Kde: v Koncertním sále ZUŠ Český Krumlov