Seriál závodů v orientačním běhu Czech O-Tour

Seriál závodů v orientačním běhu Czech O-Tour

lokalita: Kubova Huť

27. 10., 0000 — 29. 10., 2359

Český svaz orientačních sportů pořádá již druhým rokem seriál závodů v orientačním běhu pod názvem Czech O-Tour. 

Závody v orientačním běhu ze seriálu Czech O-Tour na Šumavě (Kubova Huť). Pro zkušené orientační běžce, začátečníky i celou rodinu.
Ráno inverze. V lese ani noha. Jen ty, skály, hustníky, kopce a přes údolí Boubínský prales. To je půvabná Šumava. Připravujeme pro vás unikátní závody Czech O-Tour na území CHKO Šumava v blízkosti obce Kubova Huť, kde se nachází i nejvýše položená železniční stanice v ČR. Aréna závodů bude na místní sjezdovce a čeká vás opravdový orienťák. Mapa, která vzniká od podzimu 2022, je úplně prvním zdejším počinem tak velkého rozsahu. Při Czech O-Tour 2022 jsme poslední závody na Kokořínsku označovali jako “To nejlepší nakonec!”. Myslíme si, že toto označení si zaslouží i malebná Šumava.

Proč přijet na Šumavu?

  • unikátní terény, které nikdy nebyly použité
  • úžasná panenská příroda
  • ideální možnost trávení podzimních prázdnin
  • prostor před závody na výlety v šumavských hvozdech
  • zajímavý sobotní doprovodný program

Program
pátek 27. října 2023 – trénink, možnost výletů
sobota 28. října 2023 – krátká trať E7 (Kubova Huť)
sobota 28. října 2023 – doprovodný večerní program (přednášky, koncert)
neděle 29. října 2023 – klasická trať E8 (Kubova Huť)

Seriál Czech O-Tour 2023
Seriál tvoří 8 závodů. První dva jsou na programu v dubnu na Plzeňsku, čtyři letní závody se odehrají v České Lípě a okolí spolu se závody Světového poháru. Na závěr se závodníci podívají do panenských šumavských terénů v okolí Kubovy Hutě, kde budou připraveny dva závody. 

Zkuste si orienťák a zvolte si obtížnost 
Jsi orienťácký začátečník? Nebo už máš s orienťákem nějaké ty zkušenosti? A nejsi si jistý, jakou trať si vybrat? Seriál závodů Czech O-Tour nabízí tratě pro všechny! Vyberou si nováčci i kovaní orienťáci, mladí i zkušení, jednotlivci i rodiny. 
Orienťák jsem nikdy neběžel a chci zkusit orientačně jednoduchou trať, volím kategorii: OPEN-S
Mám rád výzvy, v mapě se trochu vyznám a rád se proběhnu po lese, volím kategorii: OPEN-M
Fyzičku mám skvělou, chci si zaběhnout dlouhou trať, ale potřebuji ještě získat trochu mapových dovedností, volím kategorii: OPEN-L
Přijel jsem za dobrodružstvím, chci těžkou a dlouhou trať, ale nesoutěžní (důvodem může být třeba volný start vzhledem k hlídání potomků), volím kategorii: T (ORIENŤÁK)
Rád jako rodič půjdu se svým potomkem do lesa, naučím ho orientovat se podle mapy a najdeme na fáborkové trati pár kontrol, volím kategorii: HDR

Není to jen o závodech
V aréně závodů bude pro všechny bude připraveno občerstvení, prodejní stánky, testování bot, dětská školka a také vyhlášení výsledků. Kdo bude mít ještě chuť, může vyrazit na různé výlety po okolí. Doporučující tipy nalezne ve speciální mobilní aplikaci k závodům. V té samozřejmě najdete i startovní listiny a průběžné výsledky.

Přihlášky jsou spuštěné 
Přihlášky na závody byly spuštěny již 1. prosince! Limit pro každý závod je 1500 účastníků, proto nezmeškejte možnost se včas přihlásit. Přihlásit se lze jak na jednotlivé závody, tak na několik etap. Do kategorií pro veřejnost bude možné se přihlásit i na místě (do vyčerpání kapacity). Doporučujeme ale přihlášku předem.
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/akce/czech-o-tour-sumava