Doprava

Chystáte se v srpnu navštívit Olympijský park Rio-Lipno? Přinášíme základní informace o parkování, dopravě i příjezdových cestách, abyste se k nám dostali co nejrychleji.

AUTO

VLAK

AUTOBUS

KYVADLOVÁ DOPRAVA PO OLYMPIJSKÉM PARKU

PARKOVÁNÍ ZÁJEZDOVÝCH AUTOBUSŮ


NA LIPNO AUTOMOBILEM

Všem návštěvníkům Olympijského parku, kteří se rozhodnou přijet vlastním autem doporučujeme volit trasu České Budějovice – Kaplice – Dolní Dvořiště –Vyšší Brod (parkoviště P6) – Loučovice (parkoviště P4 a P5) a následně přestoupit na kyvadlovou dopravu. Tato trasa bude oficiálně značena na dopravním značení.

Můžete zvolit i alternativní, severní trasu, která Vás dopraví do Olympijského parku přes Vimperk a Volary (silnice č. 4 a následně č. 39) nebo trasu severozápadní přes Netolice, Lhenice, Kájov (silnice č. 122 a následně č. 166).

Doporučujeme se vyhnout trase přes Český Krumlov.

PARKOVIŠTĚ

Pokud přijíždíte na Lipenskou přehradu automobilem, využijte prosím naše záchytná parkoviště, která nabízejí dostatečné množství parkovacích míst.

Oficiální otevírací dobou parkoviště je myšlen interval, ve kterém je parkoviště obsluhováno. Řidiči mohou svá vozidla nechat na parkovišti i mimo oficiální otevírací dobu do ukončení programu.

Po zaparkování obdržíte identifikační pásku, která vás opravňuje využívat po celý den naši kyvadlovou dopravu, jejíž zastávky se vždy nachází v těsné blízkosti parkovišť.

Díky kyvadlové dopravě se tak rychle a zdarma přepravíte jak do centra Olympijského parku, tak i k ostatním sportovištím kolem Lipna.

Doporučujeme!!!

Zaparkujte své auto na našich největších odstavných parkovištích v Loučovicích a využijte naši kyvadlovou dopravu, která vás během chvíle dopraví přímo do centra Olympijského parku!

 

NA LIPNO VLAKEM

Kromě klasických spojů, které na Lipno směřují, jsme pro návštěvníky Olympijského parku přidali ještě několik zrychlených spojů, které budou vyrážet z Českých Budějovic a budou napojeny na systém kyvadlové dopravy, který vám umožní rychlý pohyb po všech sportovištích Olympijského parku. Spoje lze vyhledat přes www.idos.cz.

Každý návštěvník, který si zakoupí vlakovou jízdenku, obdrží zdarma pásku, která ho bude po celý den opravňovat k využívání kyvadlové dopravy. Tyto pásky budou k dispozici po předložení platné jízdenky na provozovnách ČD.

Více informací k bezplatné kyvadlové dopravě

a) ČESKÉ BUDĚJOVICE – VYŠŠÍ BROD – LIPNO NAD VLTAVOU

b) ČESKÉ BUDĚJOVICE – ČESKÝ KRUMOV - ČERNÁ V POŠUMAVÍ – HORNÍ PLANÁ – NOVÁ PEC

                

RIO - LIPNO 2016 JÍZDNÍ ŘÁDY PO DOBU TRVÁNÍ OLYMPIJSKÉHO PARKU KE STAŽENÍ

trať č. 194 České Budějovice - Černý Kříž
trať č. 195 Rybník - Lipno nad Vltavou
trať č. 196 České Budějovice - Summerau

Kompletní jízdní řády jsou k nalezení zde.

 

NA LIPNO AUTOBUSEM

Na Lipno se dostanete snadno také autobusem a můžete si s sebou vzít i kolo! Máme pro vás totiž připravených několik posílených spojů,které jsme opatřili přívěsy s kapacitou 25 jízdních kol. Posílené autobusové linky fungují na trase: České Budějovice – Český Krumlov – Rožmberk – Vyšší Brod –  Olympijský park – Frymburk a to následovně:

Každý návštěvník může po předložení platné jízdenky využívat kyvadlové dopravy zdarma.

RIO LIPNO 2016 JÍZDNÍ ŘÁDY PO DOBU TRVÁNÍ OLYMPIJSKÉHO PARKU KE STAŽENÍ

linka 330 816 Horní Planá - Černá v Pošumaví - Frymburk - Lipno nad Vlt. - Přední Výtoň - Sv. Tomáš
linka 330 818 Přední Výtoň - Lipno nad Vltavou - Frymburk
linka 330 819 Loučovice - Lipno nad Vltavou
linka 320 021 České Budějovice - Český Krumlov - Lipno nad Vltavou - Horní Planá - Nová Pec

Kompletní jízdní řády jsou k nalezení zde.

 

KYVADLOVÁ DOPRAVA PO OLYMPIJSKÉM PARKU

Kyvadlová doprava je složena z kombinace vlakových a autobusových spojů, které na sebe navazují, pokrývají veškerá sportoviště a současně přepravují návštěvníky ze všech odstavných parkovišť.

Doporučujeme: Po Lipně se dá pohybovat také na kole! Cyklostezky jsou vystavěné prakticky kolem celé vodní nádrže. Kola můžete na Lipno dopravit pohodlně nejen autem, ale také vlakem autobusem.

Rozdělená je na čtyři linky

 

MODRÁ LINKA - VLAK

Modrá linka slouží k transportu na trase Vyšší Brod (parkoviště P6) - Loučovice (parkoviště P4 a P5) - Lipno nad Vltavou (staví na všech zastávkách na této trase). Tato linka je mj. vhodná i pro návštěvníky, kteří s sebou budou přepravovat kola či lodě.

V pracovní dny mezi pondělím a čtvrtkem bude kyvadlová doprava vedena v hodinovém taktu následovně.

Spoje platné ve všední dny v termínu 4. - 21.8. 2016. Všechny spoje jsou vhodné pro přepravu kol, spoje označené kotvou jsou vhodné pro přepravu lodí.

V pátek, sobotu a neděli bude kyvadlová doprava vedena v taktu půlhodinovém. Spoje označené kotvou jsou vhodné pro přepravu lodí. Všechny spoje jsou vhodné pro přepravu jízdních kol.

Spoje platné ve všední dny v termínu 4. - 21.8. 2016. Všechny spoje jsou vhodné pro přepravu kol, spoje označené kotvou jsou vhodné pro přepravu lodí.


ČERVENÁ LINKA – BUS

K transportu návštěvníků ze dvou parkovišť v Loučovicích (P4, P5) slouží primárně červená linka. Tyto autobusy budou zajišťovat dopravu v pravidelných intervalech a to pouze v řádu 10 – 30 minut. Tato linka bude v provozu mezi 4.- 22.8.2016.


ZELENÁ LINKA – BUS

Zelená linka je určena především k rozvozu návštěvníků po jednotlivých místech, kde Olympijský park provozuje sportoviště. Tato linka bude přepravovat návštěvníky na trase Přední Výtoň – Lipno – Frymburk - Černá v Pošumaví.

Zelená linka bude jezdit v pravidelných dvacetiminutových intervalech na trase Přední Výtoň – Lipno – Frymburk. Až do Černé v Pošumaví pak pojede každý třetí spoj, tj. jednou za hodinu.


ŽLUTÁ LINKA - VLAK

Žlutá vlaková linka bude fungovat na trase Černá v Pošumaví - Horní Planá - Nová Pec. Tato linka bude v provozu každý den v intervalech níže vypsaných. V Černé v Pošumaví je linka navázána na kyvadlovou autobusovou dopravu (zelenou linku) s maximální dobou čekání 10 minut.

 

Kdo může využívat bezplatnou kyvadlovou dopravu?

Kyvadlová doprava je určena pro všechny návštěvníky, kteří se pro prokáží identifikační páskou, která je k využívání opravňuje.Tato páska bude zdarma k dispozici každému, kdo:

a) zaparkuje na jednom z našich parkovišť
b) přicestuje do Olympijského parku vlakem nebo autobuse a prokáže se následně platnou jízdenkou.

Páska budou k dostání na našich odstavných parkovištích nebo na dopravnách ČD.

Dále mohou bezplatnou dopravu využívat držitelé karet Lipno Card a jízdenek JIKORD Plus.


Parkování zájezdových autobusů

Na dobu nezbytně nutnou k vystoupení / nastoupení návštěvníků použijte parkovišťě Pod Lanovkou, které se nachází jen několik minut chůze od centra Olympijského parku. Poté autobus prosím přeparkujte na parkovací plochu v Loučovicích, kde se nachází místa, která jsou vhodná pro dlouhodobé parkování autobusů.

Obsluha parkoviště P3 Pod Lanovkou Vás bude informovat o alternativních místech k dlouhodobému zaparkování v případě, že by kapacita parkoviště v Loučovicích dosáhla svého maxima.

Cena parkovného: 300,- Kč za autobus / den.