O projektu

Milí Jihočeši i návštěvníci našeho regionu,

vzpomínáte si na scénu z filmu Pelíšky a legendární větu: „To je pohoda, když táta není doma“? Zvolání, díky němuž si hned uvědomíte, jaký je to báječný pocit, když nic nemusíte a před sebou máte pár okamžiků, které můžete věnovat jen tomu, co vás baví? Tak přesně proto jsme pro vás letos připravili krajský projekt nazvaný Jižní Čechy pohodové!

Cílem projektu, který volně navazuje na loňské Jižní Čechy olympijské a předchozí Jižní Čechy husitské a Jižní Čechy aktivní je vám, kteří k nám přijíždíte z ČR i z ciziny, připomenout, že náš region je opravdovým synonymem pro klid, pohodu a relaxaci, díky čemuž se k nám budete, jak pevně doufám, i nadále rádi vracet.

Nosnými pilíři celého projektu Jižní Čechy pohodové je pět hlavních témat: baroko, vyhlášené agenturou CzechTourism tématem roku 2017, gastronomie, aktivní pohoda, oddech a venkov.

Těšit se tak můžete na objevování památek a kulturní vyžití se zaměřením na oživení tématu baroka, poctivou jihočeskou kuchyni tradičně založenou na regionálních potravinách, produkci místních pivovarů či slavnosti typu borůvkobraní a jahodobraní, aktivní pohodu v podobě široké nabídky outdoorových aktivit, lenošení, regeneraci a opečovávání v lázeňských zařízeních i wellness centrech a chybět nebude ani únik z městských aglomerací v podobě agroturistiky, vesnických slavností či přehlídky tradic a řemesel.

Jednotlivé akce jsme namixovali tak, aby oslovily jednotlivce, páry, rodiny s dětmi, seniory, aktivní skupiny návštěvníků bažící po adrenalinu nebo milovníky přírody či památek s tím, že jsme se více zaměřili na propagaci turistických cílů právě na našem venkově.

Věříme, že si tu jihočeskou pohodu opravdu společně užijeme a vy budete náš kraj opouštět s dobrou náladou a prozpěvovat si při tom „…v pohodě, v pohodě, po kotníky ve vodě…“

Těšíme se na vás!