A hrr na ně - Husitské dny

Představení se odehrává na přírodní scéně pod hradbami města v historickém areálu Housova mlýna a je určeno zejména žákům základních škol (3. – 7. třída).

Termíny: 30 .5., 31. 5. , 1. 6.

Zažijte středověk na vlastní kůži! Po výstřelu z děla se společně s námi ponořte do historie, kde se setkáte s husity i proradnými křižáky. V divadelním představení zjistíte, jakou roli měl odpustkář a jaký osud stihl Jana Husa. Vyzkoušíte si, jak fungovaly mučicí nástroje, jaké to je v rytířské zbroji, jak zasáhnout terč sekyrkou.

A jestlipak máte šikovné ruce? Dokážete si vyrazit minci či na kruhu vytočit hrnek? Pobavíte se při husitských hrách, stanete se bojovníky v hromadné bitvě a budete svědky výstřeluz praku. Ve středověkých stáncích na vás čekají suvenýry. Na závěr je pro žáky připraven vědomostní kvíz a drobné odměny za správné odpovědi.

V případě nepříznivého počasí proběhne představení v omezeném rozsahu v budově Housova mlýna.

Jednotné vstupné na Husitské dny je 95 Kč

Na akci je třeba se přihlásit. Závaznou přihlášku zašlete na adresu: Město Tábor, odbor KaCR, J. Nováková, Žižkovo náměstí 2, 390 15 Tábor, tel.: 381 486 303, e-mail: jana.novakova@mu.tabor.cz.

Představení začíná vždy v 8.30 a v 11.00 hodin, délka činí 1,5-2 hodiny. Příchod nejdříve 10 minut před začátkem představení. Všechny děti tužky s sebou.

Extra nabídka:

Kališníkova svačinka (45 Kč/os.)

- husitské placky na slano i na sladko

Prohlídka zbrojnice (35 Kč/os.)

- repliky historických a originály filmových

zbraní (přes 5000 exponátů)

Didaktický list

Chci rezervovat

Poptávkový formulář školního výletu

Zpět