Bechyně - Zámek Petra Voka

Poznejte jedno z nejkrásnějších a nejstarších jihočeských měst, které se tyčí na vysoké skále nad řekou Lužnicí s profesionálním průvodcem. Bechyni si oblíbil třeba Rožmberk Petr Vok - navštívíte jeho renesančně přestavěný zámek, nahlédnout můžete i do františkánského kláštera a absolovovat výlet městem s výkladem plným pověstí, historie a nečekaných zajímavostí. Vše organizuje Turistické informační centrum Náměstí T. G. M.č. 5 v Bechyni.

Objednávejte předem. Pro školy sleva.

Zámek Bechyně

Původně knížecí hradiště v Bechyni, zmiňované již v 9. století, stojí na nejjižnějším skalním výběžku nad soutokem říčky Smutná a řeky Lužnice. Prohlídková trasa – Život Petra Voka na zámku v Bechyni dokládá velkorysou stavební činnost Petra Voka, tvorbu rožmberských umělců a řemeslníků, jimiž se završuje česká renesance. Představuje Petra Voka z Rožmberka a mj. také jeho svatební sál, jehož stěny pokrývá 460 m2 unikátních nástěnných maleb. Prohlídka začíná na I. nádvoří zámku a trvá cca 50 minut. Trasa zahrnuje návštěvu pozdně gotického tzv. Stromového sálu, odkud se po schodech stoupá do prostor západního hradního křídla, jenž až do konce 16. století sloužilo jako Fraucimor. Dále se chodbou ze západního křídla prochází do ložnice Petra Voka z Rožmberka s původním štukovým stropem a nástěnnými malbami, na kterou navazuje přilehlá místnost s renesančním kazetovým stropem, původně sloužící jako Rožmberkova pracovna, dnes zařízena jako zbrojnice. Trasa pokračuje chodbou do loveckého salonu a portrétní galerie rodu Paarů v předsálí. Prohlídka zámku končí ve velkém tzv. Vokově svatebním sále s unikátními nástěnnými malbami. V letních měsících zde probíhají různé historicko-kulturní události.

Františkánský klášter

Málokdo ví, o jak vzácnou památku se jedná. Její architektonický význam přesahuje rámec České republiky. Sklípková klenba v něm je obdivuhodná. Objekt vystavěný v pozdní gotice stojí na skále 50m vysoko nad Lužnicí a přesto je snadno dosažitelný z náměstí. Prohlídka je možná jen s průvodcem. V objektu je zákonem zakázáno fotografování - jedná se o kulturní památku první kategorie - o povolení fotografovat si lze předem zažádat. V klášteře je již nainstalované zařízení pro vozíčkáře, čímž jsou umožněny prohlídky pro všechny. 

Objednat můžete:

  • Prohlídky zámku: trvá 55 minut, cena 150,110,-
  • Prohlídky kláštera : trvání 40 minut, cena 70, 50,-
  • Okruhy městem vozidlem: trvání 30 min, cena 100, 60,-
  • Prohlídky města: trvání 2 hodiny, cena 140,100,-
  • Náměstí dům od domu: 60 minut, cena 100,50,-
  • Po stopách slavných osobností města: 60 min., cena 100,50,-
  • Prohlídka pouze zámeckého parku: 30 min, cena 50,30,-

Dvouhodinové výlety do okolí:

max.230,-/os

1/ Dobronice, Opařany, Stádlecký řetězový most

2/ Bernartice, kaple sv. Rozálie

3/ Hora Tábor, Dražíč-pivovar

4/ Soběslavsko-veselská blata, Svákov

5/ Týn nad Vltavou, Albrechtice

6/ Po stopách Matěje Kopeckého

7/ Perly barokního stavitelství v okolí - 2 kostely

8/ Muzeum mlynářství ,pekařství a zemědělství

9/ Muzeum polodrahokamů

 

Vše pořádá firma Avanti Travel, s.r.o., v turistických informacích na náměstí v Bechyni , T.G.M. č. 5 tel.: 602843442,

e-mail:touristinformationbechyne@gmail.com, www.visitbechyne.cz

Chci rezervovat

Poptávkový formulář školního výletu

Zpět