Bechyně - perla nad Lužnicí

Výprava do starobylého města Bechyně začne jedním z nejúžasnějších jihočeských výhledů na město z bechyňského mostu Duha. Zavede vás nejen do dávné historie, ale i do začátku 20. století. Právě do Bechyně totiž vede nejstarší elektrická železnice ve střední Evropě, jejímž autorem je František Křižík.

Výlet do města tak začneme u nádraží. Odtud se vydáme po zelené přes most Duha, kde nás čeká první úžasný výhled a dále po levém břehu řeky. Cesta skýtá nádherné vyhlídky na město Náprstkovu, Pasovského a Guta-Jarkovského. Z místní čtvrtí Zářečí se vyšplháte po žluté po schodech přímo k zámku a na náměstí.

Na náměstí T. G. M. vás potom bude čekat exkurze do Městkého muzea, kde se děti dozví vše o historii města, jak se žilo dříve, jak se stavěl most Duha, ale i řadu věcí o samotném Františku Křižíkovi.
V termínu 16. červen-září 2017 (bude upřesněno na www.kulturnidum.cz) zde bude speciálně pro děti instalována Interaktivní výstava: Vynálezy Františka Křižíka. Výstava je vhodná pro děti posledních ročníků MŠ - první stupeň ZŠ. Interaktivní a hravou formou přiblížíme vynálezy jako je oblouková lampa, tramvaj, a jiné nebo se můžete stát strojvedoucím vlaku na železnici Tábor-Bechyně. Vstupné pro žáka školní skupiny 20Kč, doprovod zdarma. Bližší informace: Mgr. Jana Janáčková, 774 911 067

Výlet můžete zakončit výstupem na kostelní věž a vyhlídkou na město.

Objednat lze také prohlídku zámku a kláštera nebo okruh městem.

Tip: Váš výlet do Bechyně může začít netypicky v Táboře. Právě odtud totiž pravidelně jezdí vlaky po historické Křižíkově železnici. Od 17. 6.  až do polovinu září nasazují o víkendech České dráhy historické vozy.

Chci rezervovat

Poptávkový formulář školního výletu

Zpět