Objevte hory zážitků

Edice z projektu Chytrá turstika v jihočeském příhraničí.

Vyšlápněte na šumavský Zadov po horských lukách Churáňovského Vrchu kolem malebně roztroušených chalup. V kolébce zimních sportů najdete i klid a relaxaci v čisté přírodě.

Zadov

Úchvatné výhledy do kraje, jezero u kyzu, Naučná stezka Churáňov, Klostermannovy skály, sedačková lanovka, lyžařské vleky, řada hotelů, restaurací a penzionů, to je vizitka rekreačního centra v jižní části Šumavy. Z bývalého skokanského můstku vznikla v areálu Kobyla unikátní rozhledna v nadmořské výšce 1 109 m.

Zima: Zadov-Churáňov je jedno z nejznámějších center běžeckého lyžování v České republice, i oblíbené místo sjezdového lyžování. K dispozici je celkem dvanáct dobře připravených sjezdovek na Zadově, Churáňově a Nových Hutích.

Léto: Rozsáhlá síť cyklostezek i turistických tras poskytne vyžití jak pro náročné sportovce, tak i pro rekreační turisty nebo rodiny s dětmi.

https://www.lazadov.cz/la/

Penzion U Černého kohoutka, Nový Dvůr

Dovolená v přírodním šumavském ráji a ubytování v horském rodinném penzionu U Černého kohoutka. Rozmanitost přírodních krás uchvátí milovníky Šumavy, sportovní
nadšence, ale i rodiny s dětmi. Zážitky umocní vyhlášený penzion s nabídkou spolehlivých služeb, příjemného komfortu a osobní pohodlí.

https://www.cernykohoutek.cz/

Hotel Dobrá chata

Horský hotel Dobrá chata, kdysi také Chata pod javorem, Komsomol, Chata Svoboda a Měrkova chata. Přes 80 let je oblíbeným místem pro příjemnou celoroční rekreaci a je vůbec prvním, turisty obývaným sídlem v oblasti Zadov-Churáňov na Šumavě.

http://www.dobrachata.cz/

Kam dál

  • Vimperk 14,8 km Zámek / Šumavský pivovar
  • Stachy 5 km Pošumavské hasičské muzeum Stachy / Památné stromy
  • Javorník 10,3 km Klostermannova rozhledna

STÁHNĚTE SI LETÁČEK a dostanete ZÁŽITEK JAKO DÁREK

Na každém z letáčku edice Chytrá turistika v jihočeském příhraničí naleztene unikátní zážitek jako dárek, který můžete čerpat při předložení ústřižku z letáčku. Chytrá turstika v jihočeském příhraničí je projektem destinačního managementu PRO Šumavsko, z.s. Cílem projektu je nabídnout turistům tématicky zaměřené tipy na výlet po oveřených dodavatelech služeb cestovního ruchu.

Neváhejte a užijte si podmanivou dovolenou v turistické oblasti Šumavsko.