Přidat do programu

Šumavsko z výšky

 • Aktivní Aktivní
 • Rodinné Rodinné

KRÁSNÉ A NEZAPOMENUTELNÉ VÝHLEDY NA OBLAST ŠUMAVY A POŠUMAVÍ VÁM ZA PĚKNÉHO POČASÍ POSKYTNOUROZHLEDNY LIBÍN, JAVORNÍK, POLEDNÍK, BOUBÍN, MÁŘSKÝ VRCH A NOVĚ TAKÉ ZREKONSTRUOVANÝ SKOKANSKÝ MŮSTEK NA ZADOVĚ.

Výhled z nejvyšší hory šumavského podhůří

Rozhledna Libín poskytuje nádherný výhled z nejvyšší hory šumavského podhůří. Z vrcholu věže dohlédnete na Prachatice, Helfenburg, Písek, Mehelník, elektrárnu Temelín, Hlubokou, Boubín,
Javorník a za dobré viditelnosti i Alpy.

Otevřeno celoročně.

Přístup: ze záchytného parkoviště Sedýlko – pěšky po modré turistické značce, po asfaltové komunikaci (vhodné také pro kočárky) Libínské Sedlo po modré - Libín rozhledna (2 km, přístup
vhodný i pro cyklisty) nebo po červené Prachatice - Lázně sv. Markéty - Nad Lázněmi - Na Hřebenech - Libín rozhledna (4,8 km).

 • www.kisprachatice.cz
 • tel. +420 388 607 574

V blízkosti rozhledny můžete také navštívit lanový park - www.adrenalin-libin.cz

Rozhled uprostřed pralesa

Dřevěná rozhledna Boubín se nachází přímo uprostřed Boubínského pralesa. Na vyhlídkovou plošinu vede 109 schodů a volně přístupná rozhledna poskytuje nádherný výhled: na západě a severu uvidíte Šumavu, Středočeskou pahorkatinu a město Vimperk. Na východě vykukuje Kleť s rozhlednou a hvězdárnou, na jihu spatříte Plechý a za dobré viditelnosti zahlédnete také Alpy.

Otevřeno celoročně.

Přístup: Z Kubovy Hutě - převýšení 370 m - Kubova Huť (žel. st., rozc.) - Basumské louky - Boubínská severní cesta (rozc.) - Boubín (rozhledna) 4,5 km. Koloběžky a discgolf v Kubově huti.

 • www.ski-kubovka.com
 • www.kubovahut.cz

Klostermannova rozhledna

Kamenná rozhledna na Javorníku (1066 m), pojmenovaná po šumavském spisovateli Karlu Klostermannovi měří 39,6 m a na její vrchol vede 197 schodů. Výstup na vrchol však stojí za to  - kruhový rozhled umožňuje spatřit celé pásmo šumavských vrcholků - Pancíř, Poledník, Svatobor, Libín, Boubín, Knížecí Stolec, za jasného počasí lze na jihozápadě dohlédnout i Alpy. Pohledem do vnitrozemí spatříte Písek, Rabí, Temelín i Brdy.

Otevřeno v sezoně (od dubna do září), mimo sezonu pouze o víkendech a svátcích, za nepříznivého počasí rozhledna uzavřena.

Přístup: Po modré značenéturistické trase (také naučná stezka Javorník) z osady Javorník, trasa je dlouhá cca 1 km,vhodné pro cyklisty – nutno zvolit přístupovou trasu po asfaltové cestě, výchozí bod rovněž z osady Javorník, převýšení cca 120 m.

 • www.javornik.cz
 • tel. +420 733 666 495

Šumava ze skokanského můstku na Zadově

Unikátní rozhledna na Zadově dostala nový kabát a je znovu zpřístupněna turistům. Po dlouhých letech kdy byla tato jedinečná památka v havarijním stavu a hrozilo ji rozebrání, se podařilo České unii sportu získat finanční prostředky na její rekonstrukci. Vyhlídková věž je unikátní tím, že se jedná o stávající skokanský můstek z roku 1978. Novou atrakcí na rozhledně je horolezecká stěna na jihozápadní straně věže. V provozu je v létě i lanová dráha Zadov-Kobyla směrem k rozhledně, k dispozici je rychlé občerstvení a pro nejmenší návštěvníky dětské hřiště.

Otevřeno denně v sezoně (od červenec do září), mimo sezonu pouze o víkendech a svátcích.

Přístup: Z Churáňova se na rozhlednu dostanete po modře značeném zadovském turistickém okruhu nebo po cyklotrase č. 1203, vedoucích v blízkosti můstku (cca 1km jižně od Chráňova). Možné využít lanovku. Na vrcholu rozhledny se můžete občerstvit v kavárně.

 • www.lazadov.cz
 • tel. +420 388 428 119

Šumava jako na dlani

Krásný výhled na českou i německou část Šumavy vám za pěkného počasí poskytne rozhledna Poledník nedaleko od Prášil. Vydejte se v turistické sezóně poznat jeden z nejkrásnějších výhledů
Šumavy a shlédněte vrchy jako Ostrý, Pancíř, ale i Plechý, Trojmeznou či Javorník. Na rozhlednu vede 227 schodů a měří 37 metrů. Celkem se můžete zastavit na třech vyhlídkových plošinách,
kde je umístěna galerie fotografií šumavské přírody. Výhled z jedné z nejvýše položených rozhleden v České republice na vrcholy prakticky celé Šumavy je opravdovým zážitkem.

 • www.npsumava.cz

Otevírací doba:

 • květen Po zavřeno, Út-Čt 10-16 h, So-Ne 10-16 h
 • červenec – srpen Po-Ne 10-17 h, září Po-Ne 10-16 h
 • říjen Po-Pá zavřeno, So-Ne10-16 h
Zpět