Poznáváme romantická zákoutí

Edice z projektu Chytrá turstika v jihočeském příhraničí.

Kroucené silničky mezi podhorskými kopci Šumavska, všude ryzí příroda a půvabná venkovská zákoutí. Trocha historie i špetka dobrodružství pro všechny vyznavače relaxace. Není divu, že romantické výlety se trvale drží na špici turistické oblíbenosti. 

Záblatí

Obec Záblatí u Prachatic získala jméno díky své poloze u řeky Blanice. Název vznikl podle původního označení pro louky zaplavené vodou „blani“. Existence obce byla od prvopočátku
silně spjata s rýžováním zlata a stříbra založením hradu Hus a tkalcovským cechem.

https://www.obeczablati.cz/

Kam dál

  • Prachatice 14,5 km Pivovar Prachatice / Historické jádro města
  • Volary 15,3 km Městský hotel Bobík / Alpské domy

Chlumany

Vesnice leží v objemné kotlině pár kilometrů od Vlachova Březí. Název získala podle okolních vrchů, kterým předci říkali „chlumy“. Půvabné obci v podhůří Šumavy, chráněné lesním masivem před nepřízní počasí, se lidově říká „pomerančový kraj“. Právě tady byla založena přírodní zahrada s milým názvem KY.BY (květiny a bylinky). Obec je vyhlášená venkovskými trhy se vzácnou atmosférou venkovské pospolitosti. Ty se konají první sobotu v měsíci od května do října. Kromě udržování původních tradicí, masopustu, konopické, vznikají i nové. Červencový TRUCKDAY
je svátkem všech šoférů, tahačů a náklaďáků.

http://www.chlumany.cz/

Kam dál

  • Vlachovo Březí 2 km Zámek / Židovský hřbitov / Pivovar
  • Husinec 2,8 km Rodný dům Mistra Jana Husa / Radnice / Památník

Malenice

Obec leží v malebném údolí řeky Volyňky. Zejména v letních měsících je lákavým turistickým cílem. Návštěvníci sem jezdí za památkami, klidem, čistou přírodou, ale i poutavým kulturním životem. Určitě si vyberete z nabídky informačního a kulturního střediska v bývalém objektu fary. Stylová výstavní síň odkazuje na populární osobnosti z pražské kulturní scény, které si pošumavskou obec vybraly za místo relaxace.

http://www.obecmalenice.cz/

Kam dál

  • Čkyně 4,5 km Synagoga / Židovský hřbitov / Zámek
  • Bošice 7,9 km Netradiční tkalcovna Na vlně
  • Vlachovo Březí 9,6 km Zámek / Židovský hřbitov / Pivovar

 

STÁHNĚTE SI LETÁČEK a dostanete ZÁŽITEK JAKO DÁREK

Na každém z letáčku edice Chytrá turistika v jihočeském příhraničí naleztene unikátní zážitek jako dárek, který můžete čerpat při předložení ústřižku z letáčku. Chytrá turstika v jihočeském příhraničí je projektem destinačního managementu PRO Šumavsko, z.s. Cílem projektu je nabídnout turistům tématicky zaměřené tipy na výlet po oveřených dodavatelech služeb cestovního ruchu.

Neváhejte a užijte si podmanivou dovolenou v turistické oblasti Šumavsko.