Cesty do duše venkova

Edice z projektu Chytrá turistika v jihočeském příhraničí.

Každá pohádka začíná za devatero horami a za devatero řekami žil, byl ...., není to pravda, to nejkrásnější nám leží přímo u nohou.

Muzeum venkovského života Předslavice

Do muzea vstoupíte revitalizovanou barokní bránou bývalého statku U Blumů z roku 1848, která je dílem lidového stavitele, zedníka - umělce Jakuba Bursy. Kromě zemědělské tématiky muzeum ukazuje tradiční řemesla, lidové slavnosti i prostý fakt, co vše lidé na venkově dokázali zužitkovat. Z provozních důvodů je nutné návštěvu předem telefonicky objednat na +420 383 372 437.

http://livamuzeum.cz/

Kam dál

Penzion U svatého Jana v Kraselově

Rodinný penzion v objektu původní tvrze Kraselovský Dvůr stojí v malé obci Kraselov mezi kopci šumavského Podlesí. Místo je ideální pro svoji poklidnou atmosféru k rekreaci pro rodiny s dětmi, cyklisty, turistické skupiny i jednotlivé hosty.

https://kraselovskydvur.cz/

Kam dál

  • Strakonice 9,5 km Hrad / Pivovar / Velké a Malé náměstí
  • Hoslovice 6,6 km Farma Čestice 8,1 km Kalvárie

U Vyšaty

Rodná chalupa elitního tuláka a dobrodruha s romantickým srdcem Františka Čecha Vyšaty. Stylové ubytování v nerušeném soukromí s malým hospodářstvím. Delikatesy z venkovské kuchyně, obrazový i literární odkaz syrově autentických příběhů z Jižní Ameriky.

http://www.uvysaty.cz/

Kam dál

  • Vlachovo Březí 2,7 km Zámek Vlachovo Březí / Židovský hřbitov / Kostel Zvěstování Panny Marie / Kaple sv. Barbory / Kaple sv. Ducha a Panny Marie Sněžné / Křížová cesta, dílo Jakuba Bursy

 

STÁHNĚTE SI LETÁČEK a dostanete ZÁŽITEK JAKO DÁREK

Na každém z letáčku edice Chytrá turistika v jihočeském příhraničí naleztene unikátní zážitek jako dárek, který můžete čerpat při předložení ústřižku z letáčku. Chytrá turstika v jihočeském příhraničí je projektem destinačního managementu PRO Šumavsko, z.s. Cílem projektu je nabídnout turistům tématicky zaměřené tipy na výlet po oveřených dodavatelech služeb cestovního ruchu.

Neváhejte a užijte si podmanivou dovolenou v turistické oblasti Šumavsko.