Přidat do programu

Červený Dvůr - kde se anglický park potkává s Blanským lesem

  • Poznávací Poznávací
  • Školní výlety Školní výlety
  • Rodinné Rodinné

Červený Dvůr je schwarzenberský barokní zámecký komplex nedaleko Českého Krumlova, obklopený nádherným anglickým parkem s několika zachovanými romantickými zahradními stavbami a fontánami, vhodný k romantické procházce i projížďce na kole. Parkem o rozloze 117 ha vede naučná stezka asi 3 km dlouhá. Zámecký park Červený Dvůr patřící díky svým krajinářským a architektonickým hodnotám k nejvýznamnějším kulturním památkám v Čechách i mezi evropsky významná díla. V zámku se nachází léčebna a je veřejnosti nepřístupný, do parku vstup zdarma.

Park je v období duben - říjen ve všední den přístupný až v odpoledních hodinách, od 16,00 do 20,00 hodin. V sobotu a neděli a ve svátky potom od 9.00 - 20.00. Listopad – březen je otevřeno pouze so - ne a svátky od 10.00 - 16.00. Park je prakticky bezbariérový, takže je dobře přístupný i pro skupiny seniorů a handicapovaných. Více o Červeném Dvoře zde. Jednotlivé panely naučné stezky zde 

Výlet lze spojit s návštěvou Muzea Schwarzenberského kanálu v nedalekých Chvalšinách nebo známého Mariánského poutního místa Kájov.

Zpět