Přidat do programu

Na cizím kole na zámek či galerie

  • Cyklistické Cyklistické
  • Aktivní Aktivní

Nemusíte se o nic starat. Díky bikesharingu neboli systému sdílených kol, stačí nasednout na kolo a jet. Bez péče o technický stav, bez obav ze ztráty. Nahradit tím můžete cestování hromadnou dopravou po městě, anebo si udělat výlet do blízkého okolí. Díky spolupráci českobudějovických Rekol a Alšovy jihočeské galerie můžete na kole vyrazit třeba i za unikátní výstavou. 

Cyklostezka spojující České Budějovice s Hlubokou vede krásnou přírodou. Cesta je rovná a pohodlná, příjemně si protáhnete tělo, kolo pak snadno můžete zamknout do cyklostojanů umístěných přímo před Alšovou jihočeskou galerií a vstupem do zámku,“ komentuje spolupráci ředitel AJG Aleš Seifert. 

O rekolech a bikesharingu

V Českých Budějovicích byl z iniciativy místních obyvatel spuštěn bikesharingRekolav září 2015. Do projektu jsou zapojená I další města: Praha, Brno, Olomouc, Teplice a Pardubice. Tento první český bikesharing zapadá do konceptu Smart cities, tzn. funguje na principu mobilní aplikace a je bezstanicový. V praxi to znamená, že prostřednictvím měsíčního či ročního členství anebo jednorázové výpůjčky si označené růžové kolo můžete půjčit i vrátit kdekoli ve vymezené zóně. Uživatelé tak nejsou limitováni rozmístěním stanic a stanice trvale neblokují veřejný prostor. V současné době fungují rekola jako sociální podnik.

Zpět