Přidat do programu

Když počasí nepřeje - relaxační tipy

  • Poznávací Poznávací
  • Lázeňské Lázeňské
  • Rodinné Rodinné

Zimní dovolená je pojmem, pod kterým si každý může představit něco jiného. Může se jednat o aktivní lyžování, snowboarding, zimní radovánky s dětmi nebo jen odpočinek v zasněžené krajině. Může se však stát, že počasí není pro ty venkovní radovánky ideální a venku je jen blátivá zima. Ale i pro tyto případy je Šumavsko ideálním prostředím. Nabízí spoustu naučných, relaxačních i indoorových sportovních aktivit. Stačí si jen vybrat...

Městské konopné lázně Volary

Šumavské krajině mezi Boubínem a soutokem Teplé a Studené Vltavy vévodí Bobík,a to hned dvakrát. Jako nepřehlédnutelný horský vrchol s charakteristickou siluetou i coby moderní hotel téhož jména na volarském náměstí v sousedství kostela svaté Kateřiny. Navštivte Volary, ponořte se do péče unikátních konopných lázní, ochutnejte kuchyni založenou na regionálních produktech, nahlédněte do městské galerie moderního umění a výsledné dojmy z největšího města horské Šumavy poté zapijte originálním volarským ležákem! Ocitnete se v příjemném prostředí, kde zapomenete na dnešní uspěchanou dobu a dokonale zrelaxujete své tělo i mysl.

Chráněná dílna

Netradiční tkalcovna „Na Vlně“ vmalé vesničce Bošice, kde se ukrývá dílna sprodejnou místních vlněných výrobků, a můžete zde na vlastní oči vidět celý proces výroby. Vlna je spřádána na klasickém kolovrátku a poté upravována tkaním a mokrým nebo suchým plstěním. Pod rukama zde pracovnicím vznikají jedinečné a originální plstěné postavičky a zvířátka, kabelky, šály, vesty, kabáty nebo tkané koberečky. Součástí tkalcovny je i nedaleká louka, kde rodina chová ovce, kozy a lamy, které poskytují vlnu ke zpracování. Návštěvníci mají možnost zavítat na pastvu a pomoci skrmením těchto užitečných zvířat.

Degustace právě čepovaných piv

Sladovnictví a pivovarnictví patří k Prachaticím odnepaměti, stejně jako Zlatá solná stezka, která městem přímo procházela. Snaha o pocit rodinné atmosféry, dobré nápady a pohoda pro všechny zákazníky je prioritou pivovarní restaurace. Veškerá jídla jsou připravována denně z čerstvých surovin od lokálních dodavatelů. Restaurace si peče vlastní pečivo zadělávané místním pivem. Na jídelním lísku najdete domácí paštiky, utopence ze Sepekova, uzeniny z Nihošovic, pstruhy z Chluman. Hlavním cílem zákazníků je však pivo. V pivovaru se vaří piva plzeňského typu i piva různých světových stylů. Ty jsou určeny historickými podmínkami, používanými surovinamia typemkvašení. Při výroběse klade velký důraz na hořkost, která je typickým znakem piv z Prachatického pivovaru.

Stáhněte si náš tip na výlet v PDF, najdete tam mnoho zajímavých informací, kontaktů a tu pravou šumavskou pohodu....

Zpět