Přidat do programu

Novohradská zimní běhačka aneb Hojnovodskou bílou stopou

  • Pěší turistika Pěší turistika
  • Aktivní Aktivní
  • Rodinné Rodinné

Pokud z Horní Stropnice vystoupáte do Hojné Vody, dostanete se touto vstupní branou do vlastního masivu Novohradských hor. Nejvyšší vrcholy se sice nachází na území Rakouska, ale i na menší české části bývají příznivé podmínky pro nenáročné běžecké lyžování.

V okolí jsou připraveny trasy, po kterých se lyžaři mohou vydat za nevšedními sportovními a relaxačními zážitky. Pro lepší orientaci jsou doporučené okruhy barevně odlišeny (dřevěné sloupy s barevnými pruhy) a v určitých místech se prolínají, takže zde existuje možnost libovolné volby, včetně možného napojeni se na rakouské tratě.  Lyžařské stopy jsou technicky upravovány a pro případ nouze jsou na jednotlivých trasách umístěny tabulky traumatologických bodů pro snadnější přivolání případné pomoci (modré tabule s červeným křížem a číslem), takže mohou spolu s mapkou pomoci k určení vaší aktuální polohy.

Z vyznačených tras není doporučeno odbočovat, ani není vhodné vyjíždět vlastní stopy mimo značené trasy.  Návštěvníci jsou tu vítáni, avšak je třeba pamatovat na to, že okolí je  plně využíváno majiteli pozemků a lesních porostů. Je třeba také brát ohledy na zimující zvěř, která může být rušena v případě, že s lyžaři pohybují mimo doporučené trasy.

Zpět