Přidat do programu

Orlík - Březnice - Blatná - Lnáře: zámky jako na "Loáře".

  • Poznávací Poznávací
  • Rodinné Rodinné
  • Filmové Filmové

Orlík, Březnice, Blatná, Lnáře - zámky jako na "Loáře" Řečeno s trochou nadsázky, ale oblast severního Písecka a Blatenska vám nabízí hned čtyři nádherné vodní zámky, které můžete navštívit třeba při nedělním výletě. Trasu doporučujeme následovně:

Zámek Orlík

V ranních hodinách zde není příliš rušno, klidná vodní hladina jezera tvoří navíc obří zrcadlo pro majestátní zámek a ranní slunce vytvoří blyštivou úchvatnost, více info o otevírací době zde: www.zamekorlik.cz.

Zámek Březnice

Možná tak trochu opomíjený zámek skýtá však úžasné interiéry, několik turistických prohlídek. Obklopen je krásnou zahradou. V dosahu je pivovar a také nově opravená synagoga. Více info o otevírací době zde: www.zamek-breznice.cz. 

Zámek Blatná

Pohádkový zámek obklopený vodními plochami a volně se pasoucími daňky. Natáčela se zde třeba Šíleně smutná princezna. V areálu je příjemná kavárna, v dosahu je pivovat, plánice i likérka. Více info zde: www.zamek-blatna.cz.

Zámek Lnáře

Idylické místo jak pro svatební obřady, tak třeba i tip pro zámeckou noc. Výborně zde i vaří. Více info zde: www.zameklnare.eu. 

Zpět