Za pivními skvosty po Písecku

Pivo se vaří ve 3 zařízeních a 4 pivovar se na Písecku staví.

Písecký hradební pivovar

Nový písecký pivovar vaří originální písecké pivo, které lze ochutnat v naší pivovarské restauraci spolu s kvalitní gastronomií. Do královského města Písku se tak vrátila tradice vaření piva.

Pivovarský dvůr Lipan

Pivovarský dvůr Lipan se nachází v obci Dražíč, nedaleko Týna nad Vltavou a Bechyně v jižních Čechách. Byl vybudován v areálu bývalého lihovaru roku 1997. Při jeho založení vznikla o rok déle i pěstitelská pálenice. V areálu nechybí ani restaurace, salonek s měděnou varnou a penzion. V pivovaru se vaří celkem čtyři druhy piv. Hlavně je to světlý a tmavý ležák Lipan, dalším druhem našeho piva je světlé výčepní pivo a polotmavý speciál. Vaří se zde nefiltrované pivo z tuzemských surovin, při jehož výrobě se používají čtyři druhy sladu, vybrané odrůdy českého chmele a vodu z vlastní studny.

Pivovarský dvůr Zvíkov

Pivovarský dvůr Zvíkov obnovuje pivovárenskou tradici dávného pivovaru na hradě Zvíkov, kde se pivo vařilo po mnohá staletí. Kdysi pracovalo v hradním pivovárku několik desítek lidí. Dnes vše zastane jeden sládek, který pomocí moderní technologie, špičkových surovin a svého umu šíří věhlas zvíkovského piva. Zvíkovský pivovárek je velmi malý, a to mu dává výhodu nad pivovarskými velikány - může se snadněji věnovat speciálním druhům piv. Točí se zde z ledové pípy a můžete ochutnat i nealkoholické pivo a také limonádu.

Čtvrtý pivovar se buduje v obci Čížová, jen 6 kilometrů za Pískem: https://pisecky.denik.cz/zpravy_region/v-cizovskem-zamku-bude-take-minipivovar-20170419.html