Za gurmánskými zážitky a relaxací na Svachovku

Výlet spojující gurmánské zážitky s možností užít si wellness služeb

S ohledem na aktuální sezónu a nabídku surovin v daném období připravíme vždy nějakou specialitu, abychom Vám zpestřili nabídku jídel mimo běžný lístek. Od dubna do května budeme mít v nabídce pokrmy z jarních surovin, Velikonoční menu s čerstvými bylinkami jako třeba medvědí česnek, kontryhel a další, přičemž nebude chybět typická sekaná s kopřivami.  Během května nabídneme chřestové menu z bílého a zeleného chřestu a čerstvé pstruhy z našeho rybníčka Glokáč. V červnu se můžete těšit na dny maďarské kuchyně s hostujícím rodilým maďarským kuchařem. Přes prázdniny budeme grilovat na terase mořské ryby, doplněné křupavými šťavnatými saláty. Na podzim se můžete těšit na naše tradiční jihočeské zabijačky, Svatomartinskou husičku či speciální zvěřinové menu, v prosinci pro vás chystáme již tradiční degustační enogastronomický večer.

A k dobrému jídlu patří i dobré pivo. A pivo Glokner takovým pivem je. Základním stavebním kamenem našich piv je český ležák. V této kategorii vaříme celoročně 12° světlou a polotmavou. Kromě těchto nabízíme i mnoho speciálů, které také stojí za ochutnání. 

Ale nejen pivo, ale i destiláty z místní destilérky zde můžete ochutnat.  Nabízíme prohlídky destilérky. Prohlídka probíhá od místa příjmu ovoce, jeho zpracování a uložení v kvasných nádobách, přes destilační kolonu a zakončena je ochutnávkou 1 vzorku aktuální pálenky s odborným výkladem v koštovně v objektu destilérky. 

Varianta s ochutnávkou je rozšířená o degustaci 2 druhů ovocných destilátů a pivovice či whisky, ochutnávku našeho domácího uzeného s chlebem z mláta a posezení v koštovně. Doba trvání prohlídky je zhruba 45-60 min., cena 250 Kč/osoba.

Dále lze absolvovat degustaci, při které vás seznámíme s různou single malt whisky a věřím, že budete příjemně překvapeni. Od zimy 2018 Vám budeme moci nabídnout už naši single malt whisky Svach a do té doby bude degustace složena z jiných vzorků whisky. Porovnávat budeme whisky z tradiční země Skotska a od nejbližších krajových výrobců.

A na závěr gurmánských zážitků jsou připraveny wellness služby.  Prožít můžete pár hodin nebo celý den v našich lázních Mladina. Nechte na sebe působit energii starého statku a okolní přírody v meandru řeky Vltavy. Na konci cesty na Vás čeká oáza klidu, pohody a soukromí.

Nahromaděný stres a napětí rozpusťte vonnými koupelemi, bolavá záda odevzdejte proudu horké vody a hledáte-li něco speciálního, pak vám můžeme doporučit naše koupele v relaxačních vanách nebo pivní lázeň Glokner.

Vaše smysly pohladí příjemné masáže provoněné esenciálními oleji, které dodají potřebnou energii. Prováděné doteky přinášejí úlevu, navozují pohodu a zlepšují zdraví. Není lepšího pocitu než po namáhavém dni nebo po golfu nechat své tělo zregenerovat jednou z našich procedur.

 

Zajímavosti na trase

Vzorková prodejna Svachovky v Chabičovicích