Přidat do programu

Výlet za Mlsnou ovečkou

  • Gastronomické Gastronomické

Ještě jste  u nás nebyli? Udělejte si výlet do Borovan, malého městečka, kde se dobře žije. Přímo v Borovanech můžete navštívit  historický  klášter,  v horkých letních dnech zajít na nové  přírodní koupaliště, projít se zámeckou zahradou s naučnou stezkou ovocných stromů starých odrůd nebo jen tak posedět v  Borůvkové zahradě .

Turisté mají na výběr  několik značených turistických cest-  k rodišti a památníku Jana Žižky (4 km), odtud  až na Srubec u ČB (12 km), pro zdatné  vede  cesta   přes Mladošovice , okolo Spolského rybníka  až do Třeboně (21 km).

Cyklisté mohou projet značenou “ borůvkovou“ cykostezku  Okolo Borovan, nedaleko jsou Nové Hrady,  Třeboň, Český Krumlov.

A potom je pro vás připravena jednodenní agroturistika – na farmě,  u včel a v ovocném sadu.

Chtěli byste se seznámit  s životem na  farmě ? Zajímá  Vás , jak  má farmář zorganizovaný den?  Chcete  se  projít po pastvině, podívat se, kde  ovečky  mají seno, kde se dojí,  prohlédnout si kvetoucí stromy nebo poslouchat zpěv ptáků  v ovocném sadu, chtěli byste nahlédnout do včelího úlu? Máte Vy, nebo  Vaše  děti  spoustu zvídavých dotazů? Hledáte námět na výlet s Vašimi žáky? Program po dohodě s Vámi přizpůsobíme věku dětí, případně ve škole probírané látce.

Exkurze na  farmě  nebo v ovocném sadu v délce cca 60 minut nabízíme v sezoně  od  dubna do září  od pondělka  do pátku . Pouze na objednávku! Termín si můžete rezervovat  telefonicky, e-mailem nebo přes kontaktní formulář na úvodní stránce  našeho webu.

Exkurze do minimlékárny- 30 minut včetně ochutnávky  výrobků

Exkurze na včelnici- 60 minut včetně ochutnávky medu

Individuální kurz výroby sýrů (pro 1 osobu)–   výroba čerstvého sýra ( 2-3 hodiny), výroba  polotvrdého sýra (3-5 hodin)

 

Zpět