Přidat do programu

Vláčkem do největší jihočeské zoo

  • Poznávací Poznávací
  • Školní výlety Školní výlety
  • Rodinné Rodinné

Chcete si s dětmi užít pěkný den? Není nic lepšího než se vydat do táborské čtvrti Větrovy. Navštívíte největší jihočeskou zoologickou zahradu, pohlédnete z blízka do tváže tygrům, lvům nebo medvědům a vyšplháte na rozhlednu Hýlačka, kde budete mít historický Tábor a okolní krajinu Toulavy jako na dlani. Až k zoo vás přitom může dovézt vláček na nejstarší elektrifikované trati v naší zemi a celém Rakousku – Uhersku.

 

Kudy kam:

- Můžete přijet vlakem do Tábora a odtud se vypravit vlakem „Bechyňkou“ do stanice Horky, auto nechat na nádraží a pokračovat vlakem, nebo dojet autem až do Větrov k zoo.

- Ze stanice Horky se vydejte příjemnou procházkou po cyklotrase směr Radimovice u Tábora a potom po modré až do Větrov.

- Druhá varianta je vydat se ze stanice Horky po zelené směr Tábor a potom do prava po Stříbrné naučné stezce, která vás porvede krajem, kde se těžilo stříbro a dovede až do Větrov.

- Obě trasy měří 1,4 km

Co zažít:

- Užijte si krátkou jízdu vlakem na historické trati, kterou stavěl František křižík. Od 4. 6. do konce srpna jezdí o víkendech historické vlaky tažené lokomotivami Bobinka a Elinka. Výstupní stanice Horky u Tábora.

- Bavte se v největší jihočeské zoo – Zoo Tábor, kde najdete tygry, lvy, medvědy, smečku vlků, ale i kapybary, papoušky a dětský koutek s domácími zvířaty.

- Dostaňte se zvířatům blíž při pravidelném krmení a zúčastněte se speciálních akcí s výkladem o životě šelem a dalších zvířat.

- Vystoupejte na rozhlednu Hýlačka, která se nachízí asi 100 m od zoologické zahrady s úchvatným výhledem na historický Tábor, vrch Choustník s hradem a údolí Lužnice.

 

Zpět