11 Tipů na jarní prázdniny na Budějovicku

Přemýšleli jste, kam vyrazit s dětmi o jarních prázdninách v Českých Budějovicích a okolí?

Přemýšleli jste kam vyrazit s dětmi o jarních prázdninách? Máme pro vás 11 tipů, které byste neměli vynechat, až budete na Budějovicku v jižních Čechách. Na počasí nezáleží, najdete zde varianty pro perfektní zážitek venku, ale také vnitřní aktivity pro případ nepříznivého počasí.

 

Týn nad Vltavou 

Lamatrekking - že jste to slovo ještě neslyšeli? Tak asi takhle… někdo venčí psa a někdo… nooo, lamu. Jakkoliv ujeté se vám to může zdát, věřte, že vaše děti to budou milovat. A vy s nimi. Vydáte se totiž na vycházku částí obce Temelín - Shon v doprovodu dvou lam Pupíka a Ivči. Hlazení a krmení je samozřejmě povoleno. A ne, tyhle lamy neplivou :)

Naučná potahová stezka - po Vltavě se dříve neplavily pouze vory ze svázaných klád, ale také malé nákladní lodě se zbožím směřujícím do Prahy a do Hamburku. Aby bylo možné dopravit lodě zpět do Budějovic, byla vybudována více než 190 km dlouhá potahová stezka podél břehu řeky. Po té tahaly lodě proti proudu řeky koňské potahy. V Týně nad Vltavou nyní můžete objevovat toto staré řemeslo na 3,8 km dlouhé naučné stezce.

Židova Strouha - tajemný kaňon potoka Židova Strouha se nachází nedaleko Bechyně. Soutěska začíná na soutoku s Lužnicí a táhne se několik kilometrů. Romantické místo je skvělou příležitostí pro rodinnou vycházku do přírody a dobrodružné objevování. Scenérie kaňonu posloužila několika filmovým štábům, naposledy při natáčení pohádky Čertova nevěsta.

 

Hluboká nad Vltavou

Zoo Hluboká - zoologickou zahradu na břehu jihočeského rybníka obývá na 300 druhů zvířat. Mezi místní celebrity patří tygři ussurijští, ale také vlci, medvědi, nebo dětmi milované surikaty. Zámek Hluboká je odtud co by kamenem dohodil a obě místa můžete propojit pohodovou procházkou po hrázi rybníka mezi staletými duby.

 

České Budějovice

Únikovka venku - vycházka přírodou spojená s únikovou hrou, která provětrá vaše mozkové závity. Obtížnost i délku hry si stanovíte sami a tak můžete zvolit variantu pro děti, dospělé, nebo mix.

Hora Kleť s legendární jednosedačkovou lanovkou - dostatečný přísun čerstvého vzduchu zajistí výlet na nedalekou horu Kleť. Nahoru i dolů se můžete svézt jednosedačkovou lanovkou, která je v provozu vždy v celou hodinu během víkendových dní.

Kam vyrazit nehledě na počasí?

Hopsárium - obří kryté dětské hřiště, kde se zabaví celá rodina. Nafukovací atrakce, skluzavky a trampolíny, ale také dopravní hřiště nebo kopec ze kterého se sjíždí na nafukovacích kruzích. Tady mají zábava a dovádění dveře otevřené!

La Dílna - skvělý tip pro zpestření návštěvy centra Českých Budějovic. Keramická dílna potěší kreativní děti i dospělé a svůj umělecký výtvor dostanete jako suvenýr po jeho vypálení v peci

Jihočeské muzeum - rodiny s dětmi ocení stálou expozici muzea zaměřenou na přírodu, archeologii a národopis. Nemějte strach, nejedná se o žádnou zaprášenou muzejní sbírku! Tahle zbrusu nová expozice vás vtáhne do děje svou interaktivitou a probudí ve vás touhu objevovat ještě víc

od 28.1. výstava loutek, marionet - České loutkářství má letitou tradici. Na Seznamu nehmotného dědictví UNESCO je od 1. prosince 2016. 

Hvězdárna a planetárium - kromě pozorování slunce a noční oblohy dalekohledem z kopule hvězdárny můžete vyrazit s dětmi do nového digitálního planetária. Kalendář je nabitý pořady, které děti i dospělé zavedou do hlubin Sluneční soustavy a vesmíru. Některé akce jsou přímo určeny pro nejmenší děti od 3 nebo 5 let.

 

Safari resort Hluboká u Borovan

  • Zážitkový resort se zvířátky, kde mimo krmení roztomilých koz zažijete třeba i dobrodružné Off road jízdy po safari. Nachystány jsou také programy a zábava pro děti. Poznejte více než 230 druhů zvířat v unikátním prostředí 90hektarového přírodního areálu. 

 

Tento blogový článek byl vytvořen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.