Přidat do programu

Nordic Walking po zámeckém parku

  • Pěší turistika Pěší turistika
  • Aktivní Aktivní

Potkali jste už někdy při procházce v parku nebo lese svižně kráčející skupinku lidí s hůlkami a dostali jste chuť si to vyzkoušet? Anebo máte už s tzv. Nordic walkingem zkušenost a hledáte nové místo, kde jej praktikovat? Hlubocký zámecký park a celé okolí Hluboké nad Vltavou je ideálním místem pro provozování Nordic Walkingu nejen v letím, ale i v zimním období.

Nordic Walking neboli chůze se speciálními holemi je víc než jen moderní styl toulek přírodou a určitě Vás nadchne! Provozovat jej můžete v každém věku a to bez nutnosti předchozí sportovní zkušenosti či fyzické kondice.

Vezměte si hůlky a vyrazte do romantického prostředí zámeckého parku. Rozsáhlý krajinářský park založili Schwarzenberkové v 50. letech 19. století v rámci romantických úprav šlechtického sídla, v návaznosti na novogotickou přestavbu zámku. Park se rozkládá na ploše 58 ha v nadmořské výšce 390-450 m n. m. Aktivní procházku okolím zámku i parkem s deondrologicky hodnotnou sbírkou cizokrajných dřevin si jistě užijete. Zvlněná krajina parku nabízí dostatek zajímavých tras pro tuto aktivitu. Je jen na Vás, které z nich pro chůzi zvolíte a kolik kilometrů nachodíte.

Tato zdánlivě jednoduchá aktivita však není jen tak. Správná technika chůze s holemi je důležitá. Můžete se ji naučit v místním Nordic Walking klubu pod vedením vyškolených instruktorů v rámci soukromých i skupinových akcí. Co vše k této aktivitě budete potřebovat? Kromě speciálních holí sportovní obuv a popř. funkční prádlo. Nemáte potřebné vybavení? Nevadí. Speciální hole si můžete v centru zapůjčit, ale i koupit. Více informací zde .

Tak neváhejte a vyšlápněte si pro zdraví i lepší kondici!

Zpět