Úzkokolejkou po České Kanadě

! MIMO PROVOZ ! O DALŠÍM FUNGOVÁNÍ SE BUDE JEDNAT

Vydejte se na výlet Českou Kanadou unikátní Jindřichohradeckou úzkokolejkou.

Jindřichohradecká úzkokolejka je výborným prostředkem k poznávání krás České Kanady. Jižní trať, která vede z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice, vás provede přímo srdcem tohoto přírodního parku. Z oken vagónů vláčku můžete pozorovat nejkrásnější scenérie, které Česká Kanada nabízí. V létě si cestující mohou vychutnat jízdou vláčkem taženým historickou parní lokomotivou.

Výlet úzkokolejkou lze spojit i s pěší túrou. Vystoupit lze na kterékoliv zastávce a dále pokračovat pěšky po vyznačených turistických trasách. Vláček je vždy doplněn o jeden vagón pro kola, takže i cyklisté mohou pokračovat ze kterékoliv zastávky na kole a vychutnat si pohledy na krajinu České Kanady z cyklistického sedla. Nejznámější zastávkou celé trati úzkokolejky je bezpochyby Kaproun, kde byl při své cestě do Prahy vyhozen, coby černý pasažér, z vlaku český velikán Jára Cimrman. Tuto událost připomíná památník umístěný v těsné blízkosti zastávky.

Konečnou zastávkou jižní trati úzkokolejky je Nová Bystřice, kde se nejen o úzkokolejce dozvíte mnohem více v Regionálním úzkokolejném muzeu přímo v prostorách nádraží. Velikým lákadlem je Muzeum veteránů, jakožto první největší muzeum předválečných amerických automobilů v Čechách.

 

Doporučené období návštěvy

Aktuálně mimo provoz