Přidat do programu

Kde domov můj

  • Cyklistické Cyklistické
  • Aktivní Aktivní
  • Poznávací Poznávací

Snad nikde jinde není krajina tak typicky česká jako když se vydáte z Milevska ke Kovářovu. Drobné kopečky a lučiny se táhnou do dáli, vykukují z poza nich vesnice jak z 19. století, tu a tam se objeví balvan, které se cestou na sever kupí a upozorňují nás, že jsme na hranici kraje kamenů.

V tom se cesta ztratí v bukovém lese a když proniknete až k jeho kraji, otevře se před vámi hluboká strž řeky Vltavy, kde bory šumí po skalinách. A z ničeho nic se vynoří hrad přemyslovských králů Zvíkov v celém svém majestátu. Tady se psala česká historie.

A zase se cesta ztrácí mezi kameny, lesy a rybníky a vede nás až ke slavnému Žďákovskému mostu a Orlíku, než se stočí zpět do kovářovských polí a luk. Zde je země Česká, domov můj.

Popis trasy

Trasa začíná v Milevsku.
Milevsko  nám. – po silnici směr Osek – Osek – po silnici rovně směr Květov – Květov – po vjezdu do obce doprava po silnici na sever - Svatý Jan – po zelené směr  Kučeř– doprava po cyklo 31 směr Kučeř – Kučeř (možno pokračovat po cyklo Vltavská na Zvíkov a zpět) – jinak za Kučeří přejedeme silnici a cyklo Vltavská rovně, pokračujeme rovně po neznačené polní cestě – Jickovice – v Jickovicích do leva, mineme odbočku cyklotrasy vpravo a pokračujeme rovně k osadě Varta, kde je vyhlídka na Zvíkov – zpět Jickovice – pokračujeme po cyklotrase 7 – Zahrádka – Kostelec n. Vlt. – odtud možnost do leva po cyklotrase 1155 a modré značce na Źďákovský most, případně až na hrad Orlík a zpět – jinak pokračujeme po cyklotrase 7 a následně na křižovatce rovně po cyklotrase 1154  - Slavoňov – odbočíme do prava do obce Vesec (můžeme pokračovat na jih k obci Kotýřina, po levé straně v lese skalní brána) -  z Vesce zpět na západ směr Kovářov na 1154 – Kovářov – pro zájemce po žluté k zážitkovému parku Zeměráj a zpět – Kovářov po cyklotrase 1156 – Dmýštice -  Milevsko

STAHUJTE GPS SOUŘADNICE A DALŠÍ PODROBNOSTI ZDE

 

Zpět