Zacíleno na sběratele zážitků

Edice z projektu Chytrá turstika v jihočeském příhraničí

Sbírat se dá v podstatě cokoli a výčet by byl bez konce. Pojďte s námi hledat kromě hmotných věcí i vzpomínky na smyslové požitky. Začněte zde.

Pivovar Prachatice

Pivovar se nachází v historickém centru tohoto jihočeského města. V létě, kromě spodně kvašených ležáků a speciálů svrchně kvašených, nabízí i posezení na pivovarském dvoře. V příjemném prostředí si můžete kromě piva a klidu vychutnat speciality české kuchyně i klasiku pivních pochutin v podobě tlačenky, utopenců aj. Vše od místních farmářů a dodavatelů, prakticky v bio kvalitě.

www.pivovarprachatice.cz

Kam dál

  • Husinec 6,6 km Rodný dům Mistra Jana Husa / Radnice / Památník
  • Záblatí 14,5 km Římskokatolická farnost / Hornická naučná stezka / Naučná stezka na soutoku

Městský hotel Bobík, Volary

Šumavské krajině mezi Boubínem a soutokem Teplé a Studené Vltavy vévodí Bobík, nepřehlédnutelný horský vrchol s charakteristickou siluetou. Centrum Volar dominuje moderní Městský hotel Bobík s jedinečnou nabídkou konopných lázní, vynikající hotelovou kuchyní a vlastním minipivovarem.

www.hotelbobik.eu

Kam dál

  • Lenora 7,7 km Rechle / Sklářská huť / Obecní pec na chléb
  • Boubín 17,8 km Rozhledna / Prales

Výletní restaurace Vodník, Vimperk

Zrekonstruovaná budova bývalé vimperské plovárny nabízí stylově zařízenou restauraci s domácí kuchyní a rybími specialitami na grilu. Interiér restaurace doplňují dobové snímky ze starých prvorepublikových plováren. V areálu je místo pro kempování i rekreaci v dřevěných chatkách.

www.vimperk-vodnik.cz

Kam dál

  • Zadov 14,7 km Rozhledna
  • Kvilda 19,8 km Návštěvnické centrum / Jezerní slať

 

STÁHNĚTE SI LETÁČEK a dostanete ZÁŽITEK JAKO DÁREK

Na každém z letáčku edice Chytrá turistika v jihočeském příhraničí naleztene unikátní zážitek jako dárek, který můžete čerpat při předložení ústřižku z letáčku. Chytrá turstika v jihočeském příhraničí je projektem destinačního managementu PRO Šumavsko, z.s. Cílem projektu je nabídnout turistům tématicky zaměřené tipy na výlet po oveřených dodavatelech služeb cestovního ruchu.

Neváhejte a užijte si podmanivou dovolenou v turistické oblasti Šumavsko.