Přidat do programu

Chuť a vůně venkova

  • Gastronomické Gastronomické
  • Rodinné Rodinné

Chlumany leží v objemné kotlině pár kilometrů od Vlachova Březí. Název získaly podle okolních vrchů, kterým předci říkali Chlumy. Půvabné obci v podhůří Šumavy, chráněné lesním masivem před nepřízní počasí, se lidově říká „Pomerančový kraj“.

KY.BY zahrada

Do oceňované venkovské zahrady vedou kroky všech milovníků bylin a květin našich babiček. Kromě možnosti voňavého posezení a relaxace, nabízí přírodní zahrada sazenice, čerstvě řezané bylinky, květiny a sezonní plody. Místo je centrem pro tématické přednášky a kurzy. Prvky ekologické zahrady (hmyzí dům, vrbová chýše, bylinková spirála) zaujmou i děti.

www.kyby.cz

Volnočasové centrum U Rybníka

Působivá dřevostavba stojí poblíž Chlumanského rybníka. Je místem pravidelných setkání u ohně a stylové hudby.

Chlumanský trh

Široko daleko vyhlášený trh s atmosférou venkovské pospolitosti. Od května do října přináší každou první sobotu pestrou nabídku regionálních a řemeslných produktů, živé hudby a doprovodného programu pro děti.

www.chlumany.cz

U Vyšaty

Rodná chalupa elitního tuláka a dobrodruha s romantickým srdcem Františka Čecha Vyšaty. Stylové ubytování v nerušeném soukromí s malým hospodářstvím. Delikatesy z venkovské kuchyně, obrazový i literární odkaz syrově autentických příběhů z Jižní Ameriky.

www.uvysaty.cz

Tradice dnes

Obec citlivě udržuje původní tradice v podobě masopustu nebo konopické, lidového divadla z časů sklizně lnu a konopí. Svátkem všech šoférů tahačů a náklaďáků je červencový TRUCKDAY.

Kam dál

  • Vlachovo Březí 2,7 km Zámek Vlachovo Březí / Židovský hřbitov / Kostel Zvěstování Panny Marie / Kaple sv. Barbory / Kaple sv. Ducha a Panny Marie Sněžné / Křížová cesta, dílo Jakuba Bursy
  • Husinec 2,8 km Rodný dům Mistra Jana Husa / Památník Mistra Jana Husa / Kostel Povýšení sv. Kříže / Pozdně gotická radnice / Přehrada Husinec

 

 

STÁHNĚTE SI LETÁČEK a dostanete ZÁŽITEK JAKO DÁREK, který můžete čerpat při předložení ústřižku z letáčku.

Neváhejte a užijte si podmanivou dovolenou v turistické oblasti Šumavsko.

Zpět