TOP 10 nejnavštěvovanějších míst za rok 2021

Jaká jsou nejnavštěvovanějších místa v jižních Čechách za rok 2021? Navštívili jste je všechny?

1. Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou

V roce 2021 se stala ZOO v Hluboké nad Vltavou nejnavštěvovanějším turistickým cílem Jihočeského kraje. Určitě tomu pomohly i doprovodné akce, které se v ZOO konají - večerní pohádková ZOO, divadelní představení nebo vánoční nasvícená ZOO a další. Do zoologické zahrady se navíc dostanete i lodí po Munickém rybníku, což je skvělý zážitek nejen pro děti.

ZOO Hluboká

Turistické cíle

ZOO Hluboká

2. Stezka korunami stromů Lipno

Stezka korunami stromů Lipno, celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice, přivítala své první návštěvníky už v roce 2012. Ohromující výhled na Lipenské jezero, šumavskou přírodu, Novohradské hory a vrcholky rakouských Alp. To vše Vám bude odměnou za vystoupání po 675 metrů dlouhé lávce až do výše 40 metrů! Nouze není ani o interaktivní didaktické zastávky a jeden z nejdelších suchých tobogánů v Česku.

4. Státní zámek Hluboká nad Vltavou

Pohádkový zámek v Hluboké nad Vltavou zná asi každý z nás. Byli jste ale někdy na jeho prohlídce? Interiéry zámku se řadí k nejkrásnějším u nás, takže si je rozhodně nenechte ujít…

Zámek Hluboká nad Vltavou
Z Hluboké na Karlův Hrádek

6. Zoologická zahrada Dvorec

Zoologické zahrady jsou velmi oblíbené a my se tomu vůbec nedivíme! V této ZOO můžete vidět bílého lva, bílého tygra, velbloudy, zebry a mnoho dalších zvířátek.

Zoologická zahrada Dvorec
ZOO Dvorec

Tipy na výlet

ZOO Dvorec

9. Jindřichohradecké úzkokolejky

Už jste se svezli úzkokolejkou? Více než století neodmyslitelně patří ke koloritu Jindřichohradecka dvě lokálky s rozchodem kolejí pouhých 760 mm, zato s délkou úctyhodných 79 km. Obě tratě, Jindřichův Hradec - Nová Bystřice i Jindřichův Hradec - Obrataň, dodnes slouží svému původnímu účelu, každodenní osobní a nákladní dopravě.

Jindřichohradecká úzkokolejka
Úzkokolejkou po České Kanadě

10. Státní hrad Landštejn

Při prohlídce areálu dnešní zříceniny hradu Landštejn můžete obdivovat ukázky rané hradní architektury, která patří v českých zemích k nejpozoruhodnějším. Vystoupat lze také na vyhlídkovou věž, odkud se vám naskytne nádherný výhled na široké okolí.
 

Státní hrad Landštejn

Turistické cíle

Státní hrad Landštejn
Stezka Českou Kanadou