TOP 10 nejnavštěvovanějších míst za rok 2023

Jaká jsou nejnavštěvovanější místa v jižních Čechách za rok 2023? Navštívili jste je všechny?

1. Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou

V roce 2023 se stala ZOO v Hluboké nad Vltavou opět nejnavštěvovanějším turistickým cílem Jihočeského kraje. Určitě tomu pomohly i doprovodné akce, které se v ZOO konají - večerní pohádková ZOO, divadelní představení nebo vánoční nasvícená ZOO a další. Do zoologické zahrady se navíc dostanete i lodí po Munickém rybníku, což je skvělý zážitek nejen pro děti

ZOO Hluboká

Turistické cíle

ZOO Hluboká

3. Stezka korunami stromů Lipno

Stezka korunami stromů Lipno, celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice, přivítala své první návštěvníky už v roce 2012. Ohromující výhled na Lipenské jezero, šumavskou přírodu, Novohradské hory a vrcholky rakouských Alp. To vše Vám bude odměnou za vystoupání po 675 metrů dlouhé lávce až do výše 40 metrů! Nouze není ani o interaktivní didaktické zastávky a jeden z nejdelších suchých tobogánů v Česku.

Stezka korunami stromů Lipno

5. ZOO Tábor

V táborské ZOO na vás čeká mnoho zvířat, od Amazoňana žlutokrkého po Želvu zelenavou. :) Víte, že se zde můžete stát ošetřovatelem nebo tu i přenocovat? 

ZOO Tábor

Turistické cíle

ZOO Tábor
Cesta na mýtickou horu Tábor

8. Jihočeské muzeum České Budějovice

Jihočeské muzeum patří k nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech. Najdete jej v monumentální budově nedaleko centra Českých Budějovicích. Nabízí stálé expozice “Příběh města” a “Příroda, archeologie a národopis”. Zároveň probíhají kratší výstavy a akce.

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích
Za památkami jako pravý Budějčák

9. ZOO Dvorec

Zoo vystavuje, ale hlavně chová zvířata převážně z Afriky. Návštěvníci zde mohou v ohradách pozorovat lvy, tygry, vlky, gibbony, hrocha, paviány, šimpanze, želvy, pakoně, přímorožce, savanová prasata a mnoho dalších zvířat z různých kontinentů.

Zoologická zahrada Dvorec
Z Borovan přes Trocnov a ZOO Dvorec