ZOO Hluboká

ZOO Hluboká

V jihočeské zoologické zahradě naleznete svět zvířat jako na dlani po celý rok. V zimních měsících je pro návštěvníky každoročně připravená velmi atraktivní akce - vánoční nasvícená zoo, kdy návštěvníci mohou vidět zvířata i po zavírací době. 

Přístupnost

celoročně dle otevírací doby

Vstupné

ANO, dle aktuálního ceníku

Jak se tam dostanete

K zoo se lze dostat autem, které lze zaparkovat na vyhrazené parkoviště pro návštěvníky přímo u zoo. Z Hluboké nad Vltavou je možnost jít pěšky alejí po hrázi Munického rybníka (přibližně 3 km pěšky). Do města lze přijet autobusem (zastávka Pod Kostelem,  případně zast. Lovecký zámek rozcestí k ZOO). Vlakovou zastávku využijte na trati České Budějovice - Plzeň (Hluboká nad Vltavou žst. - 2 km).

Doporučená délka návštěvy

3 hodiny

Doplňující informace

V současné době zde na 4,5 ha plochy nalezlo svůj domov okolo 300 druhů zvířat v téměř 3000 exemplářích. Zoo se v souladu s tradicí i nadále věnuje především chovu zvířat pocházejících z Evropy a z mírného klimatu Asie a zejména druhů žijících v přírodě České republiky. Nechybí ale ani menší expozice představující faunu i flóru Austrálie, Jižní Ameriky a Afriky. Pozorujte tedy dovádivé vydry říční, pestrobarevné vodní ptactvo i majestátního tygra ussurijského, setkejte se s malým mravencem zrnojedem i mohutným losem evropským. Zimní program je doplněn i o různé akce jako je například vánoční nasvícená zoo, která probíhá zejména v prosinci. Dále Vánoce v zoo, Strašidelná zoo, Čerti v zoo a další akce, které se mohou měnit dle aktuálního kalendáře.

Víte, že...

…zoologická zahrada původně vznikla jako součást muzea v sousedním loveckém zámku Ohrada rozhodnutím tehdejšího majitele hlubockého panství Dr. Adolfa Schwarzenberga?