Lihovar Poněšice

Lihovar Poněšice

Rodinný lihovar naleznete v malebném prostředí Hlubocka

V rodinném lihovaru Poněšice se vyrábí výhradně čisté ovocné destiláty a likéry. Líh v poněšických destilátech pochází z ovocného kvasu. Poněšická pálenka označená logem 3P - punc panenské přírody, je vysoce kvalitní ovocný destilát vyráběný bez přídavku potravinářského lihu, barviv a aromat. Je pro ni charakteristická jemná, vytříbená chuť, osobitá vůně ovoce, které pochází převážně z jihočeského regionu.

Přístupnost

Celoročně, dle otevírací doby.

Exkurze je potřeba vždy rezervovat předem.

Vstupné

ANO, dle aktuálního ceníku.

Jak se tam dostanete

Poněšice se nacházejí 9km od Hluboké nad Vltavou.

Je možnost přijet autem a bezplatně zaparkovat, nebo autobusem, který jede z autobusového nádraží v Českých Budějovicích.

Doporučená délka návštěvy

1 hodina.

Doplňující informace

Rodinný lihovar Poněšice byl založen v roce 2002. Jeho vybudování v hospodářské části jihočeského stavení v malebné vesničce Poněšice (nedaleko Hluboké nad Vltavou) bylo uskutečněním snu jeho majitele. S blížícím se důchodem byla představa nadmíry volného času tak hrozivá, až se přeměnila v myšlenku zrodu lihovaru. Je pravda, že už několik let si majitel poněšického lihovaru na přebytek času stěžovat nemůže. Řada spokojených zákazníků a již vyhlášená kvalita poněšických destilátů a likérů naplňují jeho čas od pondělí do neděle.

Víte, že...

 Kolorit lihovaru dokresluje nepostradatelnost lidské ruky – každá láhev, která z Lihovaru Poněšice vzejde, je ručně etiketována, okolkována a následně finálně očištěna?