Galerie Krampus

Galerie Krampus

Rekonstruované sklepní prostory bývalého rožmberského pivovaru vás přenesou do démonického světa „Neživých“ tzv. Krampus

Rekonstruované sklepní prostory bývalého rožmberského pivovaru vás přenesou do démonického světa „Neživých“ tzv. Krampusů a Percht. Uvidíte bezprostředně zblízka dokonale zpracované masky vyřezávané ze dřeva či kůže i originální Krampus odění a výbavu.

Přístupnost: Expozice je otevřena pravidelně v období července až srpna vždy v sobotu a v neděli. Návštěvu ve všední dny je třeba nejdříve telefonicky (380 311 388) domluvit. Více informací o otevírací době a vstupném najdete na www.ikaplice.cz.   

Vstupné:  ANO, dle aktuálního ceníku 

Jak se tam dostanete: Galerii najdete na v domu č. 206, který Vás upoutá svým kamenným portálem. Tento dům byl původně pivovarem. Pak svého času sloužil jako divadlo a v současné době jeho sklepní prostory vytvářejí zázemí pro Galerii Krampus. 

Doporučená délka návštěvy: minimálně 1 hodiny

Víte, že...

Originální masky pocházejí z Horního Rakouska z oblasti Freistadtu. V několika podobách, ať už jsou to srstnaté dvounohé zvířecí bestie, démoničtí rohatí čarodějové, skřeti nebo čarodějnice, se vám v kaplickém podzemí představí Krampusové ze skupiny Mühlviertler Schloss Teufeln.