Pivovar Krumlov

Pivovar Krumlov

Tradice vaření piva v Českém Krumlov je prakticky spojena se vznikem města už od 13. století. Historický pivovar Český Krumlov jako jediný lokální pivovar navazuje na historickou tradici Schwarzenberského pivovaru.

Historický pivovar Český Krumlov navazuje na tradici vaření piva v Českém Krumlově, která je prakticky spojena se vznikem města už od 13. století. Vášeň pro poctivé české pivo i snaha obnovit věhlas krumlovského piva z dob jeho největší slávy za vlády Rožmberků a Schwarzenbergů patří mezi důvody obnovy vaření piva v Českém Krumlově. Pivovar se distancuje od průmyslového způsobu výroby piva. Jeho cílem je navrátit do pivovaru poctivé jihočeské pivo, kvalitní pivovarské ingredience a postupy. Jednoduše vařit pivo, na které budou pivaři z jižních Čech hrdí.

Vyráběná piva: světlý ležák 11° filtrovaný a nefiltrovaný, světlý ležák 12° filtrovaný a nefiltrovaný, tmavý ležák 11° filtrovaný a nefiltrovaný, tmavý nakuřovaný ležák 12°, sezónní speciál

Prohlídky

Českokrumlovský pivovar pro Vás přichystal prohlídky svého zákulisí.  Při komentované prohlídce vás seznámí s tajemstvím výroby zlatého moku, který můžete následně také ochutnat. V pivovarském obchůdku si pak můžete zakoupit něco na cestu domů a na památku. V areálu pivovaru se také můžete občerstvit v pivovarské restauraci.

Přístupnost

otevírací doba

Vstupné

ano, dle ceníku

Mají tu razítko?

ne