Přidat do programu

Centrum Ochrany fauny ČR v Hrachově

Hrachov je vesnička mezi kopci Sedlčanska, která dýchá venkovem - má však ještě jednu zvláštnost - můžete se tu setkat se zvířaty, kteří v našich lesích a polích žijí. Stojí zde totiž Ochrana fauny ČR - minizoo a záchranná stanice pro poraněná zvířata.

Během exkurze v expozici volně žijících živočichů se vám bude po celou dobu věnovat kvalifikovaný lektor. V rámci výkladu budete informováni nejen o zajímavostech z říše zvířat, ale budete seznámeni i s konkrétními osudy chovaných jedinců. Z bezprostřední blízkosti si tak můžete prohlédnout druhy běžně se vyskytující, ale i druhy kriticky ohrožené. Čekají na vás zástupci z řad pěvců, vrubozobých, brodivých, dravců, sov či šelem. V jarním období lze ukázat i mláďata ptáků a savců, která budou aktuálně v záchranné stanici.

 V budově Centra ekologické výchovy si můžete prohlédnout ještě jednu expozici, a to expozici ryb žijících v našich vodách. Pokud nepatříte ke zdatným rybářům či chovatelům ryb, máte tak jedinečnou příležitost prohlédnout si živočichy ukrývající se hluboko pod vodní hladinou.

Zpět