Přidat do programu

Motýlárium Votice

Prostor plný poletujících barevných tvorů. Ne nejset v ěnajoé exotické destinaci, ale v Toulavě ve Voticích, kde sídlí první české motýlárium.

Motýlárium Votice je přístupné veřejnosti jako součást Ekocentra Votice. Jedná se o projekt, který má podpořit ochranu motýlů na našem území. Skleníky bývalého zahradnictví více než čtvrt století chátraly a zarůstaly. Čekaly na nápad. Ten se zrodil z kraje roku 2015- udělat z opuštěných skleníků motýlárium. Ne ale motýlárium ledajaké! Po dokončení by se mělo jednat o unikátní projekt minimálně v evropském měřítku.

Kromě motýlů zde děti najdou i obří motýlí pexesa, venkovní hernu a mohou si i vyzkoušet, jak motýli vidí. 

V motýláriu vám představujeme hlavní skupiny našich běžnějších denních motýlů. Ty nejvzácnější a nejohroženější ale čekají na naši pomoc úplně jinde - v posledních místech, kde přežívají na hranici přežití.

Motýli jsou alejen známkou, atraktivní a dobře studovanou skupinou hmyzu. Z podobných důvodů z naší krajiny mizí obrovská spousta ostatních tvorů - od rostlin přes jiné druhy bezobratlých až po obojživelníky nebo ptáky. I jim vadí stále intenzivnější a bezohledné využívání krajiny.

Zpět