Přidat do programu

Návštěvnické centrum Budvar

Zavítejte do Návštěvnického centra Budějovického Budvaru a přesvědčte se na vlastní oči, jak se rodí světoznámý ležák Budweiser Budvar. Návštěvnické centrum pivovaru poskytuje návštěvníkům zábavu i poučení při prohlídkách pivovarských prostor a komplexní turistické služby.

Pivovar Budějovický Budvar byl založen r. 1895. Nejdůležitějším a nejznámějším pivem z nabídky pivovaru je světlý ležák Budweiser Budvar, který se vyváží do více než 70 zemí. Na českém vývozu piva se Budějovický Budvar podílí asi jednou čtvrtinou. Pivovar pokračuje v tradici vaření originálního Budějovického piva, která je 750 let stará, a užívá osvědčených postupů a výhradně původní suroviny. Díky tomu se budějovické pivo může pyšnit Chráněným zeměpisným označením. 

S výrobou originálního Budějovického piva se můžete podrobně seznámit během prohlídky výrobních prostor pivovaru. Budete se pohybovat přímo ve výrobních prostorách a pozorovat zaměstnance při práci. Povedou Vás odborně vyškolení průvodci s výkladem v češtině nebo dalších 6 světových jazycích. Součástí prohlídky je (pro zletilé návštěvníky) i ochutnávka nepasterovaného a nefiltrovaného ležáku Budweiser Budvar z tanku v ležáckém sklepě.

Součástí Návštěvnického centra Budějovického Budvaru je i moderní multimediální expozice s názvem „Příběh Budějovického piva“, jež barvitě vykresluje dějiny pivovarnictví Českých Budějovicích. V kleci těžebního výtahu se nejprve virtuálně přenesete do hloubky 300 metrů ke zdroji budějovické hlubinné vody a pak můžete sledovat historii města i pivovaru s využitím velkoplošných projekcí.

Zpět