Přidat do programu

Pohádkové podzemí

Pojďte s námi do pohádky! Podzemní prostory Loveckého zámečku Ohrada od září r. 2015 poskytují útočiště pohádkovým bytostem. Najdete zde stálou expozici pohádkových bytostí, s doprovodným programem (kvízy, interaktivní panely s otázkami týkající se pohádek, optické klamy).

Na koho se můžete těšit? Na Popelku, věčně přebírající hrách, vodníka Brčko se svými dušičkami pochytanými na Munickém rybníce, Sněhurku a sedm trpaslíků, černokněžníka se svojí tajemnou koulí, Červenou Karkulku, Bílou paní se svými klíči od všech zámků a hradů v jižních Čechách, bezhlavého rytíře a Peklo. Mimo to je zde připravena spousta dalších pohádkových atrakcí jako např. unikání pekelné váhy, které zvládnou zvážit i tak velké hříchy jako měla Dorota Máchalová. Každý návštěvník také dostane možnost zapsat se do Knihy hříchů, či se stát součástí hostiny samotného Lucifera.

Barokní Lovecký zámek Ohrada se nachází 2 km od Hluboké nad Vltavou na břehu Munického rybníka v těsné blízkosti ZOO Ohrada. Sídlí v něm Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství.

Zpět