Kulturní zážitek v Jihočeském divadle

Kulturní zážitek v Jihočeském divadle

Kulturní srdce jižních Čech

Jihočeské divadlo je jediné profesionální čtyřsouborové divadlo na jihu Čech. V Českých Budějovicích má již 100 letou tradici.
Integruje čtyři samostatně působící umělecké soubory - činohru, operu, balet a Malé divadlo. V jejich čele stojí Lukáš Slavický (balet), Martina Schlegelová (činohra), Petr Hašek (Malé divadlo) a Tomáš Ondřej Pilař (opera). Na jaře roku 2015 vzniklo v Jihočeském divadle nové kreativní a edukační centrum Ateliér 3D. Zakladatelkou tohoto centra byla režisérka, choreografka a pedagožka Veronika Poldauf Riedlbauchová. Současným ředitelem divadla je MgA. Lukáš Průdek. 

Během letního období je možné navštívit otáčivé hlediště v Českém Krumlově, které je diváky velmi oblíbené a navštěvované. Otáčivé hlediště Český Krumlov je originálně řešené hlediště přírodního plenérového divadla, umístěné v zahradě českokrumlovského zámku. Jeho historie sahá do roku 1958, kdy je prosadil v Čechách naturalizovaný scénograf lotyšského původu Joan Brehms (1907–1995) společně s tehdejším režisérem Jihočeského divadla Ottou Haasem. 

 

Přístupnost

celoročně

Vstupné

Dle aktuálního ceníku 

(cena se odvíjí od druhu představení)

Jak se tam dostanete

Parkoviště v ul. Zátkovo nábřeží 

Doporučená délka návštěvy

2 hodiny

Doplňující informace

Jihočeská scéna se v posledních letech snaží vymanit z mezí tradičního a jednoduchého divadla předkládáním her složitější tematiky (zejména sociálních problémů), čímž vzniká nová umělecky náročnější repertoárová koncepce, která plní funkci nejen kulturně zábavnou, ale i vzdělávací a socializační.

Více na webových stránkách nebo Facebooku.