Mezinárodní muzeum keramiky v Bechyni

Mezinárodní muzeum keramiky v Bechyni

Pobočka Alšovy jihočeské galerie - Mezinárodní muzeum keramiky - sídlo od roku 2021 v nových prostorách.

Je jen o rok mladší než historie Mezinárodních keramických sympozií, která se v Bechyni konají jako světově nejstarší pravidelná akce tohoto druhu od roku 1966.

Zaměřuje se na českou i světovou moderní keramiku a porcelán a tak tu najdete právě sbírku prací z mezinárodních keramických sympozií (například B. Dobiáše, A. Kroupové, manželů Radových, M. Taberyové a dalších autorů), expozici věnovanou Střední průmyslové škole keramické v Bechyni, ale i díla nakoupená. V sezoně tu můžete zavítat na některou z tematických či autorských výstav.

Mezinárodní muzeum keramiky je nově umístěno v bývalém domě služeb v Bechyni, který se nachází na dohled od bechyňského náměstí na rohu Čechovy a Novodvorské ulice. V přízemí jsou hotové restaurátorské dílny a depozitář. Nahoře je jeden velký prostor, kde budou výstavy. Nově bude muzeum v provozu po celý rok, návštěvníci zde naleznou menší stálou expozici keramiky. Muzeum bude prostory využívat i pro krátkodobé expozice, které mají v budoucnu hostit třeba i výstavy designu, malby, soch nebo grafiky.

Otevřeno je celoročně.