Mezinárodní muzeum keramiky v Bechyni

Mezinárodní muzeum keramiky v Bechyni

Stálá expozice Mezinárodního muzea keramiky Bechyně představuje návštěvníkům dlouho očekávaný náhled do bohatých depozitárních sbírek keramiky Alšovy jihočeské galerie.

Přístupnost

Celoročně dle otevírací doby

Vstupné

ANO dle platného ceníku

Jak se tam dostanete

Muzeum na rohu Novodovorské a Čechovy ulice je 10 minut chůze od vlakového a autobusového nádraží.

Doporučená délka návštěvy

1 h

Doplňující informace

Je jen o rok mladší než historie Mezinárodních keramických sympozií, která se v Bechyni konají jako světově nejstarší pravidelná akce tohoto druhu od roku 1966.

Mezinárodní muzeum keramiky je nově umístěno v bývalém domě služeb v Bechyni, který se nachází na dohled od bechyňského náměstí na rohu Čechovy a Novodvorské ulice.

Prezentujeme výběr toho nejlepšího z našich sbírek a to vždy se svým patřičným protipólem, se snahou obsáhnout monumentální sochy, drobné plastiky, užitkovou keramiku, reliéfy, figury i portréty. Ač je sbírka stálá, neznamená to, že je neměnná. Periodicky budou instalované dvojice obměňovány, aby se postupně v čase objevovaly novější a novější kousky. Cílem stálé expozice bude představit náš kompletní depozitář. Pro naše nové i stálé návštěvníky, pro studenty i pedagogy, pro hosty i turisty platí to stejné: není totiž nic tradičnějšího a více současného, než se do Bechyně vracet a pokaždé objevit něco nového.

Víte, že...

Tradice výroby keramiky v Bechyni sahá až do středověku a ve městě najdete hned několik keramických dílen?