Přidat do programu

Zámecká lékárna

Po tříleté rekonstrukci se v květnu 2022 otevře palác Zámecké lékárny v Třeboni, nový prostor pro zážitky, vzdělání, zábavu a relaxaci. Nebudeme jen turistickou atrakcí, ale se svým celoročním provozem a velkým spektrem činností chceme oslovit také místní obyvatele a vytvořit milé a příjemné místo pro setkávání v každé roční době.

V paláci Zámecké lékárny v Třeboni se 15.4., v den 570ti letého výročí narození Leonarda da Vinci, otevírá nadčasový projekt, výstava pro děti i dospělé – LEONARDO. Interaktivní expozice bude otevřena od 15.dubna až do 30.10.2022 v podkroví paláce, do něhož vstoupíte kouzelným červeným portálem z 19.stol.

Dům je Národní kulturní památkou a byl velmi krásně a citlivě zrekonstruován za přísného dohledu odborníků na památkovou péči. Je součástí zámeckého areálu, ale na první pohled se odlišuje šedou barvou renesanční fasády.

Díky své dispozici je prostor multifunkční, multikulturní a otevřený všem kreativním aktivitám. Základem nabídky budou v blízké době dva okruhy stálé expozice (Petr Vok a Zámecká lékárna) připravené zážitkově a aktivně. Půdní prostory naopak budou kreativní a měnné, protože zde budou výstavy, workshopy, přednášky. Díky nádhernému nádvoří je možné dělat i openair akce, koncerty a divadla  pod širým nebem nebo zážitkové gastronomické akce.

Jednoduše chceme vtáhnout diváky do děje, protože naše prohlídky budou symbióza klasického okruhu, moderních technologií, didaktických prvků a historických mobiliářů. Vše podloženo historickou pravdou a okořeněno dobovým bulvárem.

Zpět